Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Tomaszewski: PZPN chwyta się brzytwy. Orzełek wróci

Jan Tomaszewski
Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Były piłkarz reprezentacji Polski, obecnie poseł PiS Jan Tomaszewski uważa, że PZPN przywróci wkrótce orzełka na koszulkach drużyny narodowej, ponieważ... nie ma innego wyjœcia. Jak dodał słynny w przeszłoœci bramkarz, zwišzek "chwyta się brzytwy"
Na nowych koszulkach reprezentacji Polski przed Euro-2012 znalazły się loga PZPN oraz producenta strojów - firmy Nike. Zabrakło natomiast tradycyjnej naszywki z orzełkiem. Usunięcie godła narodowego wywołało powszechne oburzenie wœród kibiców i ekspertów. W œrodę PZPN poinformował, że na jednym z najbliższych posiedzeń zarzšd zwišzku zadecyduje, jak rozwišzać sytuację zwišzanš z brakiem orzełka na koszulkach. - PZPN widzi, że to już jego końcówka. Nie ma innego wyjœcia, musi przywrócić orzełka, bo w przeciwnym razie sam zostanie 'przewrócony'. Jak tonšcy chwyta się brzytwy. Teraz zwišzek będzie robił wszystko, aby podlizać się kibicom. Przykładem jest Smuda, który podczas meczu z Węgrami był w kurtce z orzełkiem - powiedział Tomaszewski.
Wszystko wskazuje na to, że zarzšd PZPN omówi sprawę orzełka w przyszłym tygodniu - 24 listopada. - PZPN na najbliższym posiedzeniu powinien nie tylko przywrócić orzełka, ale również podjšć decyzję o samorozwišzaniu. Przecież brak godła narodowego na koszulkach piłkarzy to tylko kropla, która przelała czarę goryczy - podkreœlił były reprezentant Polski, który jako poseł zamierza przeciwstawić się PZPN. - W czwartek prawdopodobnie ukonstytuuje się sejmowa Komisja Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Warto stworzyć ponadpartyjne porozumienie, również z udziałem Michela Platiniego (prezydenta UEFA), które wprowadzi komisarza do PZPN. Nie chcę, aby panowie Lato i Smuda kompromitowali nas podczas mistrzostw Europy. Proponuję, by tymczasowym komisarzem został Zbigniew Boniek - zakończył Tomaszewski. W kontrowersyjnych strojach biało-czerwoni wystšpili już w dwóch towarzyskich spotkaniach - 11 listopada z Włochami we Wrocławiu (0:2) i cztery dni póŸniej z Węgrami w Poznaniu (2:1).
ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL