Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Orzełek wróci. Tylko na spodenki?

Nowe stroje reprezentacji Polski
Fotorzepa, BS Bartek Sadowski
PZPN zmienił zdanie pod wpływem krytyki? Działacze szukajš na koszulkach reprezentacji miejsca, w którym będzie można umieœcić godło narodowe
Informacje o powrocie orzełka na koszulki podajš Radio Zet i Orange Sport. Po pewnym czasie na stronach zwišzku pojawiło się oœwiadczenie, które poœrednio potwierdza spekulacje. "Kierownictwo PZPN zdecydowało, że na jednym z najbliższych posiedzeń rozważy pojawiajšce się  argumenty, aby  znaleŸć najlepsze w tej sytuacji i satysfakcjonujšce wszystkich rozwišzanie" - można przeczytać w komunikacie. Według doniesień medialnych, PZPN negocjuje z firmę Nike, która wyprodukowała nowe stroje. Ich prezentacja wywołała falę krytyki. Nowe trykoty zamiast godła narodowego majš logo zwišzku.
Orzełek nie zastšpi jednak emblematu zwišzku. Radio Zet powołuje się na byłego prezesa PZPN Michała Listkiewicza, który rozmawiał wczoraj ze swoim następcš - Grzegorzem Lato. Miał on mu powiedzieć, że godło znajdzie się pod kołnierzykiem albo na spodenkach piłkarzy. Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie w przyszłym tygodniu, ale już wczoraj po meczu z Węgrami selekcjoner reprezentacji uchylił ršbka tajemnicy. - Jak jestem podczas meczu w amoku, to nie czuję co mam na sobie, tylko słyszę kibiców "Gdzie jest orzeł?", ale ja interesuję się tym co się dzieje na boisku. Ta sprawa będzie rozwišzana pozytywnie, umilknie i tych okrzyków nie będzie - mówił Franciszek Smuda. Wczeœniej PZPN tłumaczył, że stroje bez godła będš noszone przez piłkarzy dwa lata. Zasłaniał się umowš, której zerwać nie można.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL