Orzełek wróci. Tylko na spodenki?

aktualizacja: 16.11.2011, 14:55
Nowe stroje reprezentacji Polski
Nowe stroje reprezentacji Polski
Foto: Fotorzepa, BS Bartek Sadowski

PZPN zmienił zdanie pod wpływem krytyki? Działacze szukają na koszulkach reprezentacji miejsca, w którym będzie można umieścić godło narodowe

Informacje o powrocie orzełka na koszulki podają Radio Zet i Orange Sport.
Po pewnym czasie na stronach związku pojawiło się oświadczenie, które pośrednio potwierdza spekulacje. "Kierownictwo PZPN zdecydowało, że na jednym z najbliższych posiedzeń rozważy pojawiające się  argumenty, aby  znaleźć najlepsze w tej sytuacji i satysfakcjonujące wszystkich rozwiązanie" - można przeczytać w komunikacie.
Według doniesień medialnych, PZPN negocjuje z firmę Nike, która wyprodukowała nowe stroje. Ich prezentacja wywołała falę krytyki. Nowe trykoty zamiast godła narodowego mają logo związku.
Orzełek nie zastąpi jednak emblematu związku. Radio Zet powołuje się na byłego prezesa PZPN Michała Listkiewicza, który rozmawiał wczoraj ze swoim następcą - Grzegorzem Lato. Miał on mu powiedzieć, że godło znajdzie się pod kołnierzykiem albo na spodenkach piłkarzy.
Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie w przyszłym tygodniu, ale już wczoraj po meczu z Węgrami selekcjoner reprezentacji uchylił rąbka tajemnicy. - Jak jestem podczas meczu w amoku, to nie czuję co mam na sobie, tylko słyszę kibiców "Gdzie jest orzeł?", ale ja interesuję się tym co się dzieje na boisku. Ta sprawa będzie rozwiązana pozytywnie, umilknie i tych okrzyków nie będzie - mówił Franciszek Smuda.
Wcześniej PZPN tłumaczył, że stroje bez godła będą noszone przez piłkarzy dwa lata. Zasłaniał się umową, której zerwać nie można.
Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE