Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Polska - Węgry, bilety kupiło mało kibiców

Reprezentacja Polski na stadionie we Wrocławiu
Fotorzepa, BS Bartek Sadowski
Słaby rywal, wysoka cena biletów i koszulki piłkarzy, na których nie ma godła narodowego. Wszystko to sprawia, że mecz Polski z Węgrami obejrzy garstka widzów
W okolicach południa na mecz, który rozpoczyna się o 20.30, było sprzedane zaledwie 7 tys. biletów. Równo rok temu polscy piłkarze na Stadionie Miejskim zagrali towarzyskie spotkanie z Wybrzeżem Koœci Słoniowej. Na trybunach zasiadł komplet - około 42 tysišce kibiców. Wszystko wskazuje na to, że dziœ poznańska arena Euro 2012 nie wypełni się nawet w połowie. Na wysokš frekwencję w tamtym spotkaniu duży wpływ miał tzw. efekt œwieżoœci Stadionu Miejskiego, który oficjalnie do użytku został oddany niespełna dwa miesišce wczeœniej. Rywal był też atrakcyjniejszy, podobnie jak ceny biletów - za obejrzenie jednej z najlepszych reprezentacji Afryki trzeba było zapłacić od 20 do 60 zł. Najtańsze bilety na mecz z Węgrami wyceniono na 40 zł, najdroższe 120.
- Przesadzili z tymi cenami - mówiš jednogłoœnie nieliczni kibice, którzy pojawili się dziœ przed kasami Stadionu Miejskiego. Zwykle kupujš oni najtańsze wejœciówki - za bramkami. Nie bez znaczenia jest również atmosfera wokół reprezentacji. W zwišzku z decyzjš PZPN o usunięciu godła państwowego z koszulek piłkarzy, kibice nawołujš do różnych form bojkotowania zwišzku. Pojawiajš się głosy, by nie kupować nowych koszulek i nie chodzić na  mecze kadry. Do sprawy odniósł się selekcjoner kadry. - Ta atmosfera, zwišzana z logo na koszulkach, nie jest taka jakiej byœmy sobie życzyli. Nie wiem, jaka będzie frekwencja, ale liczę, że nawet jak przyjdzie pięć tysięcy kibiców, to sš w stanie wspomóc nas dopingiem. Jest teraz mały kryzys, ale wierzę, że fani nie zostawiš tego zespołu samego - mówił Franciszek Smuda. Wejœciówki można nabywać za poœrednictwem strony www.roboticket.pl, ale tylko do godz. 17.00. W kasach będš one dostępne do końca pierwszej połowy. Organizatorzy apelujš o przyjazd na stadion komunikacjš miejskš. Ze względu na remont ul. Grunwaldzkiej, na stadion nie można dojechać tramwajem, tylko autobusami kursujšcymi za tramwaj - T2, T3 oraz liniami nr 50, 63, 91 i A.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL