Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rafał A. Ziemkiewicz o równaniu nacjonalizmu z faszyzmem

Czy „Krytyka Polityczna" jest przedsięwzięciem faszystowskim? Przy zastosowaniu metody powszechnie stosowanej dziœ w debacie publicznej przez jej sojuszników, można to udowodnić bez trudu.
Wystarczy wyeksponować fakt, że „Krytyka Polityczna" usiłuje przywrócić polskiej debacie publicznej Stanisława Brzozowskiego. A kim on był? Natchnieniem i bożyszczem polskich nacjonalistów. Wystarczy policzyć, ile razy powtarza się w jego twórczoœci to okropne słowo „naród". Czyż trzeba więcej? Zaręczam, że gdyby pomówienie padło z ust odpowiedniego „autorytetu", nawet nie jakiegoœ wielkiego, takiego, ot, redaktora Blumsztajna na przykład ? nie byłoby trzeba.

Piłsudski był wojskowym, i do tego dyktatorem ? więc to oczywiste, że był faszystš, tak jak Franco i Salazar. Tę akurat brednię, podawanš jako rzecz oczywistš, powtórzył mi kiedyœ profesor Krasnodębski, który usłyszał jš od swoich niemieckich studentów. Coraz częœciej podobnie wyglšda œwiadomoœć historyczna polskiej młodzieży, tej zwłaszcza jej częœci, która swe nieuctwo lubi pokrywać poczuciem wyższoœci płynšcym z bycia „nowoczesnym" i z suflowanej przez manipulatorów f...
ródło: Plus Minus

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL