Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Listkiewicz: Na koszulkach powinno być godło i logo kadry

- Jako prezes PZPN byłbym za umieszczeniem na koszulkach reprezentacjizarówno godła, jak i loga kadry - uważa były szef piłkarskiej centrali Michał Listkiewicz. Brak na nowych strojach kadrowiczów orzełka budzi kontrowersje
- Z biznesowego punktu widzenia rozumiem PZPN, ponieważ koszulki z godłem narodowym można było kupić na straganach i łóżkach polowych bez żadnej kontroli. To wišzało się z brakiem wpływów do kasy zwišzku. Teraz koszulka, na której jest umieszczone logo reprezentacji, jest opatentowana i sprzedaż jej replik będzie generować okreœlone zyski. Ten argument przemawia do mnie, ponieważ udało się uporzšdkować dystrybucję i sprzedaż replik tych strojów - powiedział Listkiewicz. Jak przyznał, przepisy FIFA dopuszczajš do użytku stroje zarówno z logo federacji, jak i z godłem. - To powszechne zjawisko na œwiecie, choć znaczšce reprezentacje, jak np. Anglicy czy Hiszpanie, majš do dyspozycji dwa rodzaje koszulek - z godłem i z logiem. Polacy sš jednak tradycjonalistami i przed wprowadzeniem takich zmian przeprowadziłbym jakšœ akcję informacyjnš. Teraz natomiast kibice zostali zaskoczeni takš zmianš - podkreœlił były szef PZPN.
Drużyna narodowa w nowych uniformach, przygotowanych z myœlš o Euro-2012, zaprezentuje się po raz pierwszy w pištkowym meczu towarzyskim z Włochami we Wrocławiu. - Przyznaję, że stroje sš teraz prawnie chronione i każdy, kto zechce produkować repliki potrzebuje zgody sponsora kadry i PZPN. Jeœli byłbym prezesem, dšżyłbym do umieszczenia obu symboli na koszulkach, bo już wczeœniej tak bywało. Trzeba również mieć na uwadze, że piłkarska centrala nie jest finansowana z budżetu państwa i dlatego może się rzšdzić swoimi prawami. Podobnie jest przecież m.in. z reprezentacjš siatkówki, która w dużej mierze uzależniona jest od sponsorów. Jednak zawsze decydujšce słowo należy do władz zwišzku - zakończył Listkiewicz.
ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL