Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Promocja turystyczna

Pałace i Ogrody w smartfonie

Materiały Promocyjne
Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów opracowała mobilny przewodnik po obiektach zabytkowych w Kotlinie Jeleniogórskiej. Można go już pobierać na smartfony
-  To pierwsza tego typu aplikacja w Polsce wykorzystujšca do promocji zabytków najnowsze rozwišzanie technologiczne – mówi Krzysztof Korzeń z Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów. - Udostępniamy bezpłatne narzędzie, które z pewnoœciš pomoże zwiedzać turystom nasz region. Znajdujš się w niej opisy zabytków, interaktywna mapa z możliwoœciš wyznaczania trasy do poszczególnych obiektów (na podstawie systemu GPS) wraz z informacjš o bazie noclegowej i gastronomicznej w zabytkach. Dodatkowo w aplikacji znajduje się zakładka "aktualnoœci", która będzie na bieżšco uzupełniana o informacje o wydarzeniach kulturalnych w Dolinie Pałaców i Ogrodów oraz zakładka "poradnik", w której znajdš się informacje dot. możliwoœci zwiedzania obiektów zabytkowych. Przewodnik ma trzy wersje językowe: polskš, niemieckš i angielskš.
Aplikacja jest przeznaczona na iPhony oraz telefony z systemem Android (m.in HTC, LG, Samsung, Sony Ericsson). Aby jš pobrać i zainstalować wystarczy odszukać jš w AppStore lub Android Market wpisujšc "dolina palacow" . Dolina Pałaców i Ogrodów położona u podnóża Karkonoszy słynie z unikatowego kompleksu około 30 zamków i pałaców z XII - XX wieku. Na około 100 kmkw znajdujš się gotyckie zamki, wieże obronne, renesansowe dwory, barokowe pałace i XIX-wieczne, neogotyckie, neorenesansowe rezydencje otoczone rozległymi parkami krajobrazowymi.
ródło: turystyka.rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL