SOSEScript: API/Gemius/script.php5 failed executing with the following error: Error on line 188 position 1: Call to a member function xpath() on a non-object

Bitwa pod Wiedniem bez polskich zamków

aktualizacja: 09.09.2011, 20:10
Alicja Bachleda-Curuś wcieli się w rolę księżnej Eleonory Lotaryńskiej
Alicja Bachleda-Curuś wcieli się w rolę księżnej Eleonory Lotaryńskiej
Foto: Monolith

Żaden polski pałac nie zagra w "Bitwie pod Wiedniem". Powód? Brak porozumienia dyrektorów z filmowcami

Międzynarodowa ekipa filmowa, w której są takie polskie gwiazdy, jak Jerzy Skolimowski (wcieli się w postać Jana III Sobieskiego), Alicja Bachleda-Curuś, Daniel Olbrychski, Andrzej Seweryn, Piotr Adamczyk czy Borys Szyc, w tym tygodniu kręciła zdjęcia we włoskim Turynie.

Po weekendzie twórcy ruszą do Mantui (Lombardia), gdzie miejscowy zamek będzie udawał Wilanów, siedzibę króla Jana III Sobieskiego. Film "Bitwa pod Wiedniem" to koprodukcja Włoch, Polski i Turcji. Reżyserem jest Renzo Martinelli. Budżet filmu – 50 mln zł. Zagra w nim ponad 100 aktorów, 10 tys. statystów, 3 tys. koni. Premiera planowana jest na drugą połowę 2012 r.– W czerwcu zeszłego roku zaczęliśmy szukać planów do filmu. Oglądaliśmy tereny m.in. na Podkarpaciu i w Warszawie. Chcieliśmy wykorzystać Zamek Królewski, pałac w Łańcucie i w Wilanowie – opowiada "Rz" Alessandro Leone, producent filmu. Dodaje, że odbyły się tam nawet zdjęcia próbne, ale nic z tego nie wyszło.– Dyrekcja warszawskiego Zamku Królewskiego powiedziała, że nie możemy skorzystać z sal, bo mają za dużo wycieczek, których nie mogą odwołać. A dyrektor muzeum w Łańcucie przeciągał rozmowy, by ostatecznie nam odmówić – opowiada Leone.
KOMENTARZ DNIA

Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE