Ocaleli z ataków 9/11nie zostali zaproszeni na rocznicę

aktualizacja: 15.07.2011, 08:53
Miejsce, w którym stały wieżowce World Trade Center
Miejsce, w którym stały wieżowce World Trade Center
Foto: AFP

Osoby ocalałe z zamachów na World Trade Center nie zostały zaproszone na obchody dziesiątej rocznicy tragedii. Są rozgoryczeni i walczą o zmianę decyzji

Rzecznik biura burmistrza Nowego Jorku Michaela Bloomberga, Andrew Brent, przypomniał, że w minionych latach ocaleli byli dopuszczani do udziału w ceremonii.

- W tym roku, w dziesiątą rocznicę 11 września, uroczystości są dla rodzin ofiar i (...) ocaleli nie będą mieli okazji uczestniczenia w obchodach - dodał. Także personel Pomnika Pamięci przewiduje rekordową frekwencję z udziałem rodzin ofiar. Wyjaśnia, że tereny pomnika mają ograniczoną powierzchnię, bo z powodu prac budowlanych otacza je ogrodzenie.Ocaleli z zamachów są zrzeszeni w grupie liczącej 1400 osób. O decyzji władz miejskich dowiedzieli się niedawno.- To prawdziwy policzek po tym wszystkim, co już przeszliśmy - powiedziała Shannon Loy cytowana przez lokalny portal internetowy na Manhattanie, www.DNAinfo.com. 11 września 2001 roku uciekła z World Trade Center, gdzie była w celach biznesowych. Nie brała nigdy udziału w uroczystościach i miała nadzieję po raz pierwszy spotkać innych ocalałych, aby posłuchać ich przeżyć i dowiedzieć się, jak radzili sobie przez ostatnich 10 lat.
KOMENTARZ DNIA

Żródło:

POLECAMY

KOMENTARZE