Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Wynajem

Ile za najem mieszkania na wakacje

Najem mieszkania przy ul. Słomińskiego kosztuje 270 zł za dobę (fot. P&O Apartments)
__Archiwum__
Zamiast w hotelowym pokoju na parę dni możesz się zatrzymać w urzšdzonym po domowemu lokalu: z kawš w kuchni, kosmetykami w łazience i telewizorem w salonie. Wynajem apartamentu kosztuje w stolicy od 200 zł za dobę
Mieszkania na osiedlu Magnolie przy ul. Ryżowej 36A oferuje w stolicy spółka Warsaw Apartments Magnolie. – Proponujemy powierzchnie od dwudziestu kilku metrów do ponad czterdziestu – informuje Marta Terlecka ze spółki Warsaw Apartments Magnolie. Lokale sš wykończone i w pełni umeblowane. – Jest wszystko, czego potrzebujš goœcie: od sztućców w kuchni po ręczniki w łazience – mówi przedstawicielka spółki. Wynajmujšcy mogš tu liczyć na œniadania w formie szwedzkiego bufetu, obiady i kolacje. Przy ul. Ryżowej można zamieszkać nawet tylko jeden dzień. Standardowe mieszkanie wynajmiemy tu œrednio za ok. 200 zł za dobę. Miesięczny najem kosztuje zaœ przeciętnie od 1,5 do 2,5 tys. zł. Firma nie okreœla maksymalnego czasu najmu. Dwie doby to minimalny czas, na jaki mieszkania i apartamenty w Warszawie wynajmuje firma P&O Apartments. – Oferujemy 50 lokali w całej stolicy, głównie w centrum miasta: w Œródmieœciu, na Mokotowie i Woli. Kilka z nich to luksusowe apartamenty – mówi Pierre Ansart z firmy P&O Apartments. W ofercie sš też mieszkania na Żoliborzu, Bielanach czy Ursynowie – albo na nowych osiedlach, albo w starych, odrestaurowanych kamienicach.
Wszystkie apartamenty sš w pełni umeblowane i wyposażone – sš m.in. żelazko, deska do prasowania, poœciel, podstawowe kosmetyki itp. W większoœci jest też połšczenie z Internetem. Klienci majš do wyboru mieszkania od 40 do 85 mkw. Na razie goœcie przygotowujš posiłki we własnym zakresie – do dyspozycji majš wyposażonš w niezbędne sprzęty kuchnię. Firma dostarcza kawę i herbatę. – Przygotowujemy nowš ofertę. Nasi goœcie będš mogli zamawiać œniadania, obiady, kolacje czy np. tylko wino czy szampana – mówi Pierre Ansart. Za dzień w apartamencie tej firmy zapłacimy od 240 do 310 zł. Cena spada wraz z czasem najmu – im dłużej wynajmujemy, tym jest taniej. Na przykład za apartament w inwestycji Platinum Tower przy ul. Grzybowskiej na Woli za dobę trzeba zapłacić 300 zł. Jeœli lokal wynajmiemy na miesišc, stawka spada do 197 zł za dobę. – Apartamenty cieszš się dużym zainteresowaniem. Mamy więcej chętnych niż mieszkań. To rzeczywiœcie dobra alternatywa dla wynajmu pokoju w hotelu – ocenia Pierre Ansart. Firma ma też biuro w Marbelli na Costa Del Sol w Hiszpanii, które również zajmuje się krótkoterminowym wynajmem oraz sprzedażš nieruchomoœci.

Lokalizacja i parking

Mieszkania od 30 mkw. w górę oferuje spółka One Day Apartments (ODA). Jak podkreœla jej przedstawicielka Renata Załęgowska, wybierajšc apartament, firma bierze pod uwagę przede wszystkim jego lokalizację. – Bo najważniejsza jest wygoda klienta – tłumaczy Renata Załęgowska. – Dlatego też oferujemy lokale zarówno w nowych apartamentowcach czy nowo budowanych osiedlach, jak i w kamienicach. Rodzaj budynku ma mniejsze znaczenie – tłumaczy. Klienci majš do dyspozycji mieszkania wyposażone w meble i inne sprzęty. – W łazienkach sš ręczniki, kosmetyki, suszarki. Zapewniamy standard hotelowy, ale staramy się, by goœcie czuli się u nas tak komfortowo jak w domu – mówi przedstawicielka ODA. Stawki najmu sš uzależnione od sezonu, czasu, na jaki się mieszkanie wynajmuje, jego wielkoœci i standardu. Œrednia cena to ok. 240 zł za dobę. Wyłšcznie nowoczesne apartamentowce w œcisłym centrum miasta wybiera spółka Central Apart. W tej firmie możemy wynajšć mieszkania przy ul. Siennej, Żelaznej, Elektoralnej i Polnej. Jak mówi Paweł Walczyk z Central Apart, niemal we wszystkich miejscach klienci majš do dyspozycji podziemny parking, co jest dla nich bardzo istotne. Do wyboru sš mieszkania od 32 do 65 mkw. Lokale sš kompleksowo wyposażone, nie brakuje lodówki, sztućców i garnków. – W jednopokojowych mieszkaniach jest sofa albo łóżko, jest też oczywiœcie telewizor z kablówkš i inne niezbędne sprzęty – wylicza Paweł Walczyk. Za wynajem jednopokojowego mieszkania na jednš dobę – jeœli chcemy w nim mieszkać do szeœciu dni – zapłacimy 210 zł. Zatrzymujšc się w kawalerce dłużej niż szeœć dni, na dobę wydamy 190 zł. Wynajem dwupokojowych apartamentów kosztuje odpowiednio 260 i 220 zł za dobę. – Jeœli wynajmiemy mieszkanie na dłużej, stawki możemy negocjować – zapewnia Paweł Walczyk. Na przykład przy miesięcznym i dłuższym najmie jeden pokój możemy mieć już za 155 zł na dobę, a dwa pokoje – za 180 zł. Firma na życzenie klientów dostarcza też œniadania. W zależnoœci od zestawu kosztujš one 15 i 19 zł.

Bezpoœrednie oferty

Na razie oferty mieszkań przeznaczonych na krótkotrwały wynajem trudno znaleŸć w warszawskich biurach poœrednictwa. – Choć najem krótkotrwały jest nam znany, to z uwagi na jego znikomš skalę nie uwzględniliœmy go dotšd w naszym serwisie – tłumaczy Marcin Drogomirecki z portalu Oferty.net. Lokale, które można wynajšć na krótko, na internetowych forach i w serwisach ogłoszeniowych prezentujš jednak bezpoœrednio sami właœciciele. Na przykład dwupokojowe mieszkanie na Ursynowie, w którym jest wszystko – od pralki po mikrofalówkę – właœciciel chce wynajmować za 155 zł za jeden dzień. Spędzenie weekendu kosztowałoby 280 zł, a tygodnia – 990 zł. Jarosław Mikołaj Skoczeń z Emmersona, firmy doradczej poœredniczšcej w obrocie nieruchomoœciami, uważa, że rynek najmu krótkotrwałego będzie się rozwijał, głównie dzięki Internetowi. – W sieci można znaleŸć wiele takich ofert. Na przykład w Krakowie wynajmiemy spore mieszkanie przy Rynku już za 300 zł na dobę. W tym miejscu Krakowa hotelu nie znajdziemy, a doba w najbliższym obiekcie hotelowym kosztuje ok. 800 zł. Prywatna oferta jest więc warta rozważenia – tłumaczy Skoczeń. – Takie przedsięwzięcie jest opłacalne także dla właœcicieli mieszkań. Załóżmy, że przy tradycyjnym wynajmie tego mieszkania na dłużej zarobiliby 3 tys. zł miesięcznie. Takš kwotę przy krótkotrwałym najmie majš już po dziesięciu dniach. Choć oczywiœcie jest z tym o wiele więcej zachodu – podkreœla przedstawiciel Emmersona. Dodaje, że z takiego rozwišzania mogš w przyszłoœci korzystać także deweloperzy, którzy majš puste mieszkania na ukończonych dawno osiedlach. I podaje przykład z Konstancina. – Firma nie sprzedała tam kilku mieszkań w nowym budynku. Przekształciła je więc w lokale hotelowe, wynajmujšc je œrednio za 120 zł za dobę – zauważa Jarosław Mikołaj Skoczeń. Opinia: Marcin Jańczuk poœrednik, Metrohouse & Partnerzy   – Kilkudniowy wynajem dwupokojowego mieszkania kosztuje ok. 200 zł za dobę. Przy wynajmie na dłużej ceny sš zazwyczaj negocjowane. Jednak w szczycie sezonu lub podczas różnego rodzaju imprez, kiedy popyt jest największy, kwoty mogš odbiegać od cennika. Standard takich mieszkań bywa bardzo różny. Do wyboru sš apartamenty, mieszkania w kamienicach lub w nowo wybudowanych budynkach. Wspólnym mianownikiem jest ich pełne wyposażenie. To dobra opcja dla osób, które nie lubiš hotelowej atmosfery.
ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL