Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sšdownictwo

Łódź/ CBŚ odzyskało skradziony obraz Witkacego

ROL
Policjanci z łódzkiego CBŒ odzyskali obraz Witkacego skradziony w 2005 roku z muzeum w Podkowie Leœnej. Według policji obraz "Portret Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów" jest wart 450 tysięcy złotych
Zatrzymano 48-letniego pasera, który trzymał dzieło w piwnicy jednego z bloków w Łodzi. Grozi mu do 10 lat więzienia. Prokurator zapowiada wniosek o tymczasowy areszt - poinformowała rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Joanna Kšcka. Na œlad skradzionego dzieła policjanci z CBŒ i prokuratorzy z Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi wpadli podczas wspólnego œledztwa w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej. Uzyskano informacje wskazujšce, iż w rękach jednego z członków tej grupy znalazł się cenny obraz Witkacego zatytułowany "Portret Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów" skradziony w 2005 roku podczas włamania do muzeum w Podkowie Leœnej. Obraz znaleziono podczas przeszukania komórek w piwnicy bloku w dzielnicy Górna, które należały do 48-latka.
- Portret wartoœci minimum 450 tysięcy złotych nie był w żaden sposób zabezpieczony przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Stał oparty o jednš ze œcianek przysłonięty wyniesionymi do piwnicy drzwiami. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli kilkanaœcie gramów marihuany - relacjonowała Kšcka. Zatrzymany 48-latek, który do tej pory nie był notowany, oficjalnie zajmuje się handlem na targowisku. Usłyszy zarzuty paserstwa mienia znacznej wartoœci, stanowišcego dobro o szczególnym znaczeniu dla kultury. Grozi za to do 10 lat pozbawienia wolnoœci. Dodatkowo odpowie także za posiadanie narkotyków.  
ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL