Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Biznes

PURO we Wrocławiu nowym modelem hoteli dla gości biznesowych

Hotel Puro
www.purohotel.pl
Na poczštku kwietnia we Wrocławiu otwarto hotel Puro. Pierwszy w Polsce, w którym dzięki elektronice goœć obsługuje się praktycznie sam
Hotel nie ma tradycyjnej recepcji, gdyż personel ograniczono do minimum. Goœć rezerwuje pokój przez Internet i sam – elektronicznie – wymeldowuje się. – To model hotelu przyszłoœci. Dzięki redukcji kosztów osobowych zapewnia szybszy zwrot z inwestycji. Przy tym jest bardziej odporny na wahania koniunktury – uważa partner w międzynarodowej firmie doradczej Horwath HTL Janusz Mitulski. Niedostatek personelu zastępuje elektronika. W każdym pokoju znajduje się wielofunkcyjny panel sterujšcy klimatyzacjš, ogrzewaniem podłogowym w łazience czy oœwietleniem (do wyboru kilka kolorów). Do telewizora można podłšczyć własny sprzęt elektroniczny: laptop bšdŸ MP3. Jest także bezprzewodowy Internet. Standard jest wysoki, choć obiekt ma przyznane tylko trzy gwiazdki. Ale to dlatego, że w budynku nie ma restauracji. Jest za to bufet ze œniadaniem.
Czy taki model się przyjmie? Atutem ma być lokalizacja – w samym centrum miasta, w bezpoœrednim sšsiedztwie atrakcji turystycznych. Na razie we Wrocławiu Puro ma powodzenie. – W sobotę zabrakło nam wolnych pokoi – mówi dyrektor ds. sprzedaży i marketingu sieci hoteli Puro Barbara Berndt. Magnesem mogła jednak się okazać  promocyjna cena: zarezerwowany jeszcze przed otwarciem hotelu i z góry opłacony pokój kosztował od 144 zł. Po otwarciu cena wzrosła do 464 zł. To na razie pierwszy Puro w Polsce. Norweska grupa kapitałowa Genfer  po wakacjach zacznie budować kolejny w Krakowie. Następne majš stanšć w Warszawie i Gdańsku. Zdaniem ekspertów tego typu hotele będš miały wysokš efektywnoœć operacyjnš, co będzie zachętš dla inwestorów. Jednak ważny będzie tu efekt skali. Przy takiej inwestycji dużym wydatkiem jest specjalistyczne oprogramowanie, którego koszt maleje, jeœli jest rozłożony na kilka obiektów.  
ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL