Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kraj

Lepper musi przeprosić byłego szefa lubuskiej Samoobrony

Przewodniczšcy Samoobrony AndrzejLepper musi przeprosić byłego szefa lubuskich struktur tej partiiHenryka Ostrowskiego za słowa o jego rzekomej przynależnoœci doPZPR - orzekł sšd w Zielonej Górze. Pozew w trybie wyborczym złożył w tej sprawie Ostrowski w poniedziałek.
Sšd uznał, że informacja Leppera o przynależnoœci Ostrowskiego do PZPR jest nieprawdziwa, a pozwany nie potrafił w żaden sposób udowodnić swojej tezy. Ostrowski startuje w tegorocznych wyborach do Sejmu z list PiS. Po ogłoszeniu terminu wyborów założył Lepperowi sprawę cywilnš o weksle. Lepper podczas pobytu w Zielonej Górze stwierdził, że to sposób Ostrowskiego na prowadzenie kampanii wyborczej. Z kolei w wywiadzie dla rozgłoœni regionalnej Polskiego Radia -Radia Zachód powiedział m.in., że Ostrowski należał do PZPR. To za te słowa b. szef lubuskiej Samoobrony skierował w poniedziałek do sšdu pozew w trybie wyborczym domagajšc się przeprosin i sprostowania.
Sšd podzielił zdanie wnioskodawcy i nakazał Lepperowi osobiœcie przeprosić Ostrowskiego. Wyrok nie jest prawomocny, strony mogš się od niego odwołać w cišgu 24 godzin.
ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL