Kraj

Lepper musi przeprosić byłego szefa lubuskiej Samoobrony

Przewodniczący Samoobrony AndrzejLepper musi przeprosić byłego szefa lubuskich struktur tej partiiHenryka Ostrowskiego za słowa o jego rzekomej przynależności doPZPR - orzekł sąd w Zielonej Górze. Pozew w trybie wyborczym złożył w tej sprawie Ostrowski w poniedziałek.
Sąd uznał, że informacja Leppera o przynależności Ostrowskiego do PZPR jest nieprawdziwa, a pozwany nie potrafił w żaden sposób udowodnić swojej tezy. Ostrowski startuje w tegorocznych wyborach do Sejmu z list PiS. Po ogłoszeniu terminu wyborów założył Lepperowi sprawę cywilną o weksle. Lepper podczas pobytu w Zielonej Górze stwierdził, że to sposób Ostrowskiego na prowadzenie kampanii wyborczej. Z kolei w wywiadzie dla rozgłośni regionalnej Polskiego Radia -Radia Zachód powiedział m.in., że Ostrowski należał do PZPR. To za te słowa b. szef lubuskiej Samoobrony skierował w poniedziałek do sądu pozew w trybie wyborczym domagając się przeprosin i sprostowania.
Sąd podzielił zdanie wnioskodawcy i nakazał Lepperowi osobiście przeprosić Ostrowskiego. Wyrok nie jest prawomocny, strony mogą się od niego odwołać w ciągu 24 godzin.
Źródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL