Rozmowy kontrolerów z wieży w Smoleńsku. Nagrania ujawnione

aktualizacja: 18.01.2011, 07:59
Konferencja prasowa resortu spraw wewnętrznych
Konferencja prasowa resortu spraw wewnętrznych
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek

"Trzeba Polakom powiedzieć, nie mają oni po co startować" - mówili Rosjanie w wieży kontrolnej lotniska w Smoleńsku po nieudanej próbie lądowaniu iła. Tu-154M z polskim prezydentem na pokładzie jednak wystartował z Warszawy

[b][link=http://www.rp.pl/artykul/595990.html]Przeczytaj zapis rozmów kontrolerów lotu[/link][/b]

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom materiały z prezentacji resortu spraw wewnętrznych nie zostały umieszczone na stronach internetowych ministerstwa. [wyimek][b][link=http://blog.rp.pl/gabryel/2011/01/18/antykontrolerzy-ze-smolenska/]Antykontrolerzy ze Smoleńska - komentarz Piotra Gabryela[/link][/b][/wyimek]Jak wyjaśnił minister Jerzy Miller, nagrania zostały wykonane metodą "chałupniczą", pomiędzy 17 i 20 kwietnia br. - Dwukrotnie zwracaliśmy się do strony rosyjskiej o możliwość wykonania kopii nagrania w warunkach laboratoryjnych, tak byśmy mogli całość nagrania zrozumieć - powiedział minister. - Niestety dwukrotnie nasz wniosek nie spotkał się z odzewem drugiej strony. Pierwszy raz miało to miejsce 13 kwietnia. Faktycznie dostęp do taśm uzyskaliśmy 17 kwietnia. Nasi specjaliści razem ze specjalistami MAK przystąpili do zgrywania taśm szpulowych na zapis cyfrowy na laptopach. Strona rosyjska także otrzymała te nagrania w wersji cyfrowej - obie strony od tego momentu dysponowały identycznymi nagraniami.- To nie jest pełna analiza. Zostały zaprezentowane nagrania z jednego z kanałów - poinformował jeden z członków komisji.
KOMENTARZ DNIA

Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE