Kiedy podatek liniowy korzystny i dla kogo?

aktualizacja: 10.01.2011, 03:55
Kiedy podatek liniowy korzystny i dla kogo?
Kiedy podatek liniowy korzystny i dla kogo?
Foto: Rzeczpospolita

Wielu osobom prowadzącym niewielkie firmy i samozatrudnionym nie opłaca się wybór 19-proc. stawki.
Warto zacząć się nad nim zastanawiać, dopiero jeśli przeciętny miesięczny dochód z wszystkich źródeł przychodów opodatkowanych według skali przekracza 8 tys. zł

REDAKCJA POLECA
Trzeba pamiętać, że chodzi o kwotę po potrąceniu składek na ubezpieczenia społeczne. W tym roku to około [b]7000 zł[/b].

Nawet jeśli podatnikowi nie przysługuje żadna ulga, to dopiero gdy działalność gospodarcza i inne dochody opodatkowane według skali w 2011 r. przekroczą [b]100 tys. zł[/b], stawka liniowa może się opłacić. [ramka][b]Ile przedsiębiorca wyda na ZUS[/b]Wybierając formę opodatkowania, trzeba uwzględnić składki ZUS. Szczególnie istotne są te, które zmniejszają podstawę opodatkowania. Przedsiębiorcy zwykle płacą je od minimalnej podstawy. W 2011 r. tak obliczone składki wynoszą:- emerytalna 393,41 zł

Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE