Umorzenie zaległości z tytułu składek ZUS i odsetek od nich

aktualizacja: 24.11.2010, 11:10
[b]Czy Zakład Ubezpieczeń Społecznych może umorzyć odsetki, gdy są one większe o 70 proc. od wymaganego kapitału?[/b]

ZUS może umorzyć odsetki zwłokę łącznie z zaległościami z tytułu składek (ewentualnie wraz wymierzoną dodatkową opłatą oraz kosztami upomnienia). Umorzenie może jednak nastąpić wyłącznie w razie stwierdzenia całkowitej nieściągalności lub ze względu na ważny interes osoby zobowiązanej.Dłużnik musi bowiem spełnić przesłanki określone w:- [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=333804]ustawie 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (DzU z 2009 r. nr 205, poz. 1585 ze zm.)[/link],

Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE