Podglądanie zwierząt w Strzałowie

aktualizacja: 20.11.2010, 10:23
Dziki w szkodzie
Dziki w szkodzie
Foto: rp.pl, Iwona Trusewicz i.t. Iwona Trusewicz

Mazurskie nadleśnictwo Strzałowo uruchomiło stronę internetową, na której przez całą dobę transmitowany jest obraz z karmiska, czyli miejsca wykładania karmy dla leśnej zwierzyny

- Dzięki temu bez wychodzenia z domu każdy będzie mógł podziwiać np. żerujące dziki - wyjaśnia Adam Pietrzak, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

- Karmisko zostało przez nas oświetlone, zamontowaliśmy na nim kamerę internetową, z której obraz transmitowany na stronie [link=http://strzalowo.eu" "target=_blank]strzalowo.eu[/link]. Projekt jest już w fazie rozruchu. Na razie obraz odświeżany jest co 10 sekund, ale już pracujemy nad tym, by transmisja była płynna – wyjaśnia Zbigniew Ciepluch, nadleśniczy Nadleśnictwa Strzałowo. [srodtytul]40 tys. zł na kukurydzę [/srodtytul] Dlaczego leśnicy chcą transmitować w Internecie obraz z leśnej stołówki dla zwierząt? By poprawić wizerunek myśliwych w opinii społecznej.
KOMENTARZ DNIA

Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE