Zasiłek rodzinny - jak obliczyć dochód
aktualizacja: 02.10.2010, 04:00

Za miesiąc rozpocznie się nowy okres zasiłkowy. Żeby dostać rodzinne, trzeba mieć dochód nieprzekraczający 504 zł. Jak to wyliczyć?

Nowy okres zasiłkowy będzie trwał od 1 listopada 2010 r. do 31 października 2011 r. Od początku września przyjmowane są wnioski w tej sprawie. [srodtytul]Jaki dochód[/srodtytul] Prawo do zasiłku rodzinnego zależy od wysokości dochodu rodziny w przeliczeniu na osobę (art. 5 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=0C0BF286F1165028F3207D182FCF369C?id=182545]ustawy o z 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych, DzU z 2006 r. nr 139, poz. 992 ze zm.[/link]). Po to, żeby dostać zasiłek rodzinny, trzeba wykazać, że dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza kwoty [b]504 zł[/b], a gdy w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne - [b]583 zł[/b]. Jest jednak pewien margines dodatkowego dochodu ([b]68 zł[/b]) o czym piszemy niżej. Natomiast nie ma co liczyć na to, że limity te zmienią się w najbliższym czasie; nastąpi to dopiero od 1 listopada 2012 r.

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja

Banner

POLECAMY

KOMENTARZE

Komentarz dnia

Tarka: Korzystne dobrowolne odejścia