Wymagania, jakie musi spełniać kandydat

aktualizacja: 28.09.2010, 03:56
Wymagania, jakie musi spełniać kandydat
Wymagania, jakie musi spełniać kandydat
Foto: www.sxc.hu
[srodtytul] Wymagania dotyczące wszystkich kandydatów: [/srodtytul]

- [b]Niekaralność.[/b] Radnym, wójtem nie może zostać osoba skazana prawomocnym wyrokiem sądowym za przestępstwo popełnione z winy umyślnej ścigane z oskarżenia publicznego. Kandydować nie mogą również osoby, wobec których wydano prawomocny wyrok warunkowo umarzający postępowanie karne w sprawie o takie przestępstwo. - [b]Korzystanie z pełni praw publicznych oraz z praw wyborczych[/b].- [b]Pełna zdolność do czynności prawnych[/b].[b]Uwaga![/b] Niespełnienie któregokolwiek z tych warunków dyskwalifikuje kandydata.

Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE