Jak eksmitować i wymeldować członka rodziny

aktualizacja: 23.09.2010, 15:07
Jak eksmitować i wymeldować członka rodziny
Jak eksmitować i wymeldować członka rodziny
Foto: Fotorzepa, Darek Golik DG Darek Golik
[b]- Czy istnieje możliwość wymeldowania i eksmisji córki? Sprawia ogromne problemy domownikom. Nie chce zarabiać na siebie i kradnie pieniądze z domu[/b].

Przepisy oczywiście dają możliwość pozbycia się i wymeldowania niechcianych lokatorów, jednak w praktyce nie jest to łatwe. Podobnie jest w sytuacji przedstawionej przez czytelnika. Czytelnik może pozbyć się córki z lokalu, jeśli przez dłuższy czas córka w nim nie przebywa lub gdy sąd nakaże jej eksmisję. [srodtytul]Obowiązek meldunkowy[/srodtytul]Obowiązek meldunkowy wynika z ustawy o ewidencji ludności. [b]Zasadą jest, że osoba przebywająca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej musi się zameldować. [/b]Jednak rodzice nie muszą meldować w lokalu swojego potomka. [b]Już samo zgłoszenie urodzenia dziecka, dokonane we właściwym urzędzie stanu cywilnego, zastępuje zameldowanie. [/b]

Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE