Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kraj

Raport komisji hazardowej - jawna tylko wersja PO

Jedne z głównych bohaterów afery hazardowej - były przewodniczšcy klubu PO Zbigniew Chlebowski
Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Obrady, na których posłowie PiS przedstawiš swoje wnioski z prac komisji œledczej, zostanš utajnione– dowiedziała się „Rz”
W pištek Sejm ma debatować nad sprawozdaniem komisji œledczej badajšcej tzw. aferę hazardowš. Najprawdopodobniej opinia publiczna pozna tylko wersję przygotowanš przez szefa komisji Mirosława Sekułę (PO) oraz zdanie odrębne posła Lewicy Bartosza Arłukowicza. – Na posiedzeniu Konwentu Seniorów marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna poinformował, że częœć obrad musi zostać utajniona, bo prokuratura nie zgodziła się na upublicznienie niektórych informacji – mówi „Rz” Stanisław Żelichowski, szef Klubu PSL. Komisja hazardowa powstała 4 listopada 2009 r. po ujawnieniu przez „Rz” powišzań prominentnych polityków PO z biznesmenami lobbujšcymi za wprowadzeniem korzystnych dla nich zapisów w ustawie o grach i zakładach wzajemnych. W sierpniu hazardowa komisja œledcza głosami polityków PO i PSL przyjęła przygotowany przez Sekułę raport. Czytamy w nim, że „posłowie PO nie uczestniczyli w nielegalnym lobbingu”.
Posłowie PiS Andrzej Dera i Beata Kempa doszli do innych wniosków. – W przygotowanej przeze mnie częœci raportu znajdujš się informacje o zawartoœci skrzynki e-mailowej Marcina Rosoła (asystenta byłego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego – red.) i billingach rozmów telefonicznych polityków PO pochodzšcych z materiałów prokuratorskich. To na ich ujawnienie nie zgadza się prokuratura – mówi Kempa. – Mam nadzieję, że do pištku prokuratura zmieni zdanie i całoœć obrad będzie jawna. Nie ma tam nic takiego, czego opinia publiczna nie mogłaby poznać – uważa Sławomir Neumann, poseł PO z komisji œledczej.
ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL