Żołnierze AK chcą śledztwa w sprawie książki byłego ubeka
aktualizacja: 08.09.2010, 01:43

Byli żołnierze chcą ścigania właściciela Wydawnictwa Replika, które opublikowało książkę Franka Blaichmana „Wolę zginąć, walcząc”. Autor, były oficer UB, oskarża w niej AK o „drapieżny antysemityzm” i chwali się udziałem w zabójstwie żołnierzy podziemia. – Prokuratura powinna sprawdzić, czy mamy do czynienia z przestępstwem – mówi Tadeusz Filipkowski, rzecznik Światowego Związku Żołnierzy AK. Wniosek do prokuratury chce też złożyć Ogólnokrajowy Związek Byłych Żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego.

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja

Banner

POLECAMY

KOMENTARZE

Komentarz dnia

Stankiewicz: Dymisja inspektora Maja to zła decyzja