Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Edukacja

Minister Hall pisze do nauczycieli

Premier Donald Tusk wita się z minister Katarzynš Hall
Fotorzepa, Kuba Kamiński Kub Kuba Kamiński
Szefowa MEN obiecała pedagogom, że będzie zabiegać o podwyżki i utrzymanie Karty nauczyciela. Resort: to nie ma zwišzku z kampaniš
List z okazji zakończenia roku szkolnego czytany był w szkołach przez pracowników kuratoriów. Tylko w Zachodniopomorskiem wytypowano 50 szkół, do których pracownicy kuratoriów osobiœcie docierali z listem minister edukacji Katarzyny Hall. W Podlaskiem zaangażowanych było 15 wizytatorów. Tam, gdzie kuratorzy nie angażowali się osobiœcie, wysyłano list „do wykorzystania”. Hall zapewniła nauczycieli, że „stara się, aby zyskiwali coraz większe możliwoœci”, dlatego „nadal będzie zabiegać o dalszy wzrost wynagrodzeń i poczucie bezpieczeństwa nauczycieli, gwarantowane Kartš nauczyciela”. List miał być odczytywany przede wszystkim na terenach popowodziowych. Właœnie tam kandydat PO na prezydenta uzyskał najniższe poparcie w I turze wyborów.
MEN twierdzi jednak, że „kojarzenie go z kampaniš prezydenckš jest nadinterpretacjš i powinno być uznane za akt złej woli”. Rzecznik resortu Grzegorz Żurawski dodał, że list jedynie „był przekazywany kuratorom oœwiaty do zamieszczenia na swoich stronach internetowych. MEN nie zwracał się z proœbš o jego odczytywanie”. Jak jednak ustaliła „Rz”, proœba o rozpowszechnienie listu padła na spotkaniu z kuratorami w resorcie 21 czerwca, dzień po I turze wyborów. – To była inicjatywa MEN, my tylko spełniliœmy proœbę pani minister – mówi Maria Borecka, zachodniopomorski wicekurator oœwiaty. [link=http://www.rp.pl/artykul/68342,500582_Tusk_pisze_do_mundurowych.html]Wczoraj „Rz” ujawniła kulisy akcji[/link] masowego doręczania żołnierzom i policjantom w całym kraju listów od premiera Donalda Tuska. Formalnie szef rzšdu dementuje w nich jedynie pogłoski o niekorzystnych dla mundurówki planach zmian w systemie emerytalnym. Listy majš jednak trafić do każdego funkcjonariusza jeszcze przed II turš wyborów prezydenckich, nietrudno więc o skojarzenia z kampaniš prezydenckš. Wczoraj w radiowej „Trójce” marszałek sejmu i kandydat na Prezydenta RP Bronisław Komorowski odpierał zarzut, że premier agituje na jego korzyœć wœród służb mundurowych. - A gdzie tu agitacja? Zdementowanie złej i kłamliwej plotki oznacza normalnoœć - zaprzeczał kandydat PO.
ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL