Liderzy tracą, szef SLD zyskuje

aktualizacja: 12.06.2010, 10:22
Liderzy tracą, szef SLD zyskuje
Liderzy tracą, szef SLD zyskuje
Foto: Rzeczpospolita

Kandydaci PO i PiS mają najniższe poparcie od początku maja

Bronisław Komorowski z 42 proc. poparciem wciąż jest liderem prezydenckiego wyścigu – wynika z najnowszego sondażu GfK Polonia dla "Rz". Kandydat PO jednak systematycznie traci poparcie. Jeszcze dwa tygodnie temu chciała na niego głosować połowa wyborców. Tydzień temu 47 proc. Teraz o 5 punktów procentowych mniej.

– Marszałkowi wyraźnie się w tej kampanii ostatnio nie wiedzie – uważa prof. Wawrzyniec Konarski, politolog ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. – Jest do niej nieprzygotowany, stąd spora liczba wpadek. Do tego nie bardzo wiadomo, jakie są jego poglądy i program. Jego zdaniem Komorowski powinien wcześniej rzucić wyzwanie Jarosławowi Kaczyńskiemu i zaproponować mu debatę. – Można powiedzieć, że jego sztab jest ciągle o krok spóźniony – ocenia.[srodtytul]PO się nie przejmuje[/srodtytul]W sztabie Platformy bagatelizują jednak spadek notowań ich kandydata. – Część wyborców wciąż się jeszcze waha, kogo poprzeć, stąd te zmiany, ale najważniejsze, że to Bronisław Komorowski cieszy się nieustannie najwyższym poparciem – mówi Małgorzata KidawaBłońska, rzeczniczka sztabu Komorowskiego. Dementuje też pojawiające się ostatnio w prasie informacje, jakoby w sztabie panowała panika. – Nic takiego nie ma miejsca. Jesteśmy zmobilizowani, by wykorzystać finisz kampanii – podkreśla.
KOMENTARZ DNIA

Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE