Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Katastrofa smoleńska

Chcš międzynarodowej komisji

Uczestnicy społecznego "Ruchu 10 kwietnia"
Fotorzepa, Danuta Matłoch Danuta Matłoch
51 tysięcy osób podpisało się pod pismem do premiera Donalda Tuska z wnioskiem o powołanie międzynarodowej komisji badajšcej katastrofę prezydenckiego samolotu - dowiedziała się "Rzeczpospolita"
Akcję zbierania podpisów zorganizował społeczny "Ruch 10 kwietnia". Organizację utworzyli działacze kilku organizacji i instytucji m.in: Fundacji Republikańskiej, Instytutu Jagiellońskiego, Fundacji Odpowiedzialnoœć Obywatelska i portalu Kresy.pl, domagajšcy się gruntownego zbadania przyczyn katastrofy prezydenckiego samolotu, który rozbił się 10 kwietnia podczas podchodzenia do lšdowania pod Smolńskiem. Zginęło wówczas 96 osób znajdujšcych się na pokładzie samolotu w tym prezydent Lech Kaczyński z małżonkš, parlamentarzyœci, rzecznik praw obywatelskich dr Janusz Kochanowski, członkowie œcisłego dowództwa Wojska Polskiego, przedstawiciele Koœcioła Katolickiego w Polsce i działacze organizacji społecznych. 9 maja z inicjatywy "Ruchu 10 kwietnia" blisko 4 tysišce osób wzięło udział w manifestacji pod Pałacem Prezydenckim. Jeden z animatorów ruchu prof. Jacek Trznadel wezwał wówczas do udziału w akcji zbierania podpisów pod listem do premiera Donalda Tuska z wnioskiem o powołanie międzynarodowej komisji do zbadania przyczyn wypadku. Pod pismem podpisało się 51 tysięcy Polaków.
- Od tragedii smoleńskiej upływajš kolejne tygodnie i miesišce a wiedza na temat przyczyn katastrofy niestety jest wcišż niewystarczajšca. Z każdš kolejnš informacjš poszerza się pole niedomówień i wštpliwoœci - twierdzi Karolina Błaszczyk z "Ruchu 10 kwietnia". W czwartek po południu przedstawiciele ruchu chcš wręczyć petycję z podpisami premierowi Donaldowi Tuskowi.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL