Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Polska Plus chce dymisji Bogdana Klicha

Dymisji szefa Ministerstwa Obrony Narodowej Bogdana Klicha domaga się koło parlamentarne Polska Plus w zwišzku z "kolejnymi zaniedbaniami w podlegajšcym mu resorcie".
Polska Plus zaapelowała również do marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego, pełnišcego obowišzki tymczasowego zwierzchnika sił zbrojnych, by nie brał pod uwagę osoby Klicha do ewentualnego składu Rady Bezpieczeństwa Narodowego. "Uważamy, że pan Bogdan Klich utracił elementarnš zdolnoœć do pełnienia konstytucyjnych funkcji ministra obrony narodowej" - powiedział szef Polski Plus Jerzy Polaczek, powołujšc się na publikację w sobotniej "Rzeczpospolitej". "Rz" napisała, że załoga prezydenckiego samolotu, który rozbił się 10 kwietnia pod Smoleńskiem, leciała w tym składzie drugi raz, piloci nie mieli certyfikatu na prowadzenie rozmów z kontrolerami lotów po rosyjsku, i już przed katastrofš sytuacja kadrowa w jednostce odpowiedzialnej za wożenie VIP-ów była dramatyczna.
"To kolejny element, który został dziœ dołożony do całego zestawu zaniedbań i braku zabezpieczenia logistyki służb podległych ministrowi obrony, które organizowały wyjazd premiera 7 kwietnia i prezydenta 10 kwietnia" - powiedział Polaczek. "Chodzi tu o dwie proste kwestie: o honor i o siłę państwa. Tego honoru i siły państwa nie ma pod rzšdami w Ministerstwie Obrony Narodowej Bogdana Klicha" - stwierdził polityk Polski Plus. W oœwiadczeniu partii wydanym w sobotę Polaczek napisał, że skutki wynikajšce z braku nadzoru Ministra Obrony nad 26. Specjalnym Pułkiem Lotnictwa Transportowego sš "katastrofalne". Według niego, w Pułku doszło do "systemowych zaniedbań", za które Klich jest odpowiedzialny. "Oczekujemy od premiera Donalda Tuska natychmiastowego odwołania szefa MON, majšc na względzie najbardziej podstawowe interesy państwa" - czytamy w oœwiadczeniu.
ródło: Rzeczpospolita OnLine

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL