Środki trwałe w budowie w samorządowych jednostkach budżetowych

aktualizacja: 06.05.2010, 04:15
Środki trwałe w budowie w samorządowych jednostkach budżetowych
Środki trwałe w budowie w samorządowych jednostkach budżetowych
Foto: www.sxc.hu

Środki trwałe w budowie to zaliczane do aktywów trwałych, środki trwałe w okresie ich budowy, montażu lub ulepszenia już istniejącego środka trwałego. Do ewidencji takich kosztów służy konto 080 – Inwestycje (Środki trwałe w budowie)

REDAKCJA POLECA
Jednostki sektora finansów publicznych, w tym samorządowe jednostki budżetowe prowadzą rachunkowość zgodnie z przepisami [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=324433]ustawy z 29 września 1994 r. o rachunkowości[/link], a więc stosuje zasady w niej ustalone z uwzględnieniem szczególnych zasad określonych w [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=182586]rozporządzeniu z 28 lipca 2006 roku w sprawie szczególnych zasad rachunkowości oraz planu kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego oraz niektórych jednostek sektora finansów publicznych[/link].

Powołane powyżej przepisy prawa ustalają, że [b]środki trwałe w budowie - to zaliczane do aktywów trwałych, środki trwałe w okresie ich budowy, montażu lub ulepszenia już istniejącego środka trwałego[/b]. Do ewidencji kosztów środków trwałych w budowie w jednostkach budżetowych służy [b]konto 080 – Inwestycje (Środki trwałe w budowie)[/b].[b]Na stronie Wn konta 080 Inwestycje (Środki trwałe w budowie) ujmuje się[/b]:- koszty poniesione w związku z realizacją zarówno nowych inwestycji,
KOMENTARZ DNIA

Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE