Okresy pracy na roli liczy się jako uzupełnienie stażu emerytalnego

aktualizacja: 03.04.2010, 02:45
Okresy pracy na roli liczy się  jako uzupełnienie stażu emerytalnego
Okresy pracy na roli liczy się jako uzupełnienie stażu emerytalnego
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński Robert Gardziński

Czy jeśli mam wystarczający staż pracy do uzyskania wcześniejszej emerytury (urodziłam się w 1953 r.), to mogę doliczyć staż pracy w gospodarstwie rolnym po ukończeniu 16. roku życia: od 5 maja 1969 r. do 31 września 1972 r.? Dodam, że przejęłam je w 1993 r. i prowadziłam równolegle z pracą zawodową przez trzy lata – pyta czytelniczka

[srodtytul]Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych[/srodtytul]

Podczas ustalania prawa do emerytury oraz obliczania wysokości tego świadczenia uwzględnia się: - okresy ubezpieczenia społecznego rolników, za które opłacono składki przewidziane w odrębnych przepisach,- przypadające przed 1 lipca 1977 r. okresy prowadzenia gospodarstwa rolnego po ukończeniu 16. roku życia,- przypadające przed 1 stycznia 1983 r. okresy pracy w gospodarstwie rolnym po ukończeniu 16. roku życia.

Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE