Czy można odliczyć wydatki na zakup mebli, zmywarki i kuchenki?

aktualizacja: 01.03.2010, 12:14
[b]Jestem osobą niepełnosprawną z lekkim orzeczeniem niepełnosprawności przyznanym na stałe. W zeszłym roku kupiłem meble kuchenne na wymiar dostosowane do mnie i moich potrzeb (meble, zmywarka, kuchenka). Czy mogę odliczyć od podatku wydatki na ich zakup?[/b]

Zgodnie z art. 26 ust. 7a pkt 3 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=AB830CA1917CDAAB530406D7974FD4CC?id=80474&tresc=1&wid=333569#R.7.]ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych[/link], w ramach ulgi rehabilitacyjnej można odliczyć m.in. wydatki poniesione na: - adaptację i wyposażenie mieszkań oraz budynków mieszkalnych stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności,- zakup i naprawę indywidualnego sprzętu, urządzeń i narzędzi technicznych niezbędnych w rehabilitacji oraz ułatwiających wykonywanie czynności życiowych, stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, z wyjątkiem sprzętu gospodarstwa domowego.To ostatnie zastrzeżenie jednoznacznie wyklucza możliwość odliczenia wydatków na zakup i naprawę sprzętu agd, w tym również wspomnianej przez czytelnika zmywarki i kuchenki (więcej na ten temat w artykule [link=http://www.rp.pl/artykul/82619,365307_Sprzet_AGD_nie_obniza_podatku.html]"Sprzęt AGD nie obniża dochodu"[/link]).
KOMENTARZ DNIA

Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE