Fotomiastikon: real w sieci, sieć w realu

aktualizacja: 23.02.2010, 11:06
Odpoczywającego gościa na plaży La Playa uchwyciła użytkowniczka porta...
Odpoczywającego gościa na plaży La Playa uchwyciła użytkowniczka portalu o nicku „akssak”
Foto: Życie Warszawy

Z myślą o tych, którzy lubią przyglądać się miastu z różnej perspektywy, powstał nowy portal fotograficzny. Temat główny – Warszawa.

Pod adresem [link=http://www.fotomiastikon.pl]www.fotomiastikon.pl[/link] chętni mogą publikować zdjęcia w sekcjach tematycznych. Są wśród nich m.in. architektura, impresje, ludzie czy panoramy. Na razie największym zainteresowaniem cieszy się ta pierwsza.
Znaleźć w niej można fotografie miejskich ikon – Pałacu Kultury i Nauki czy pałacu w Wilanowie. Ale też elementów na co dzień umykających uwadze przechodniów – dworcowych schodów, szyldów zakładów usługowych, neonów. Na wzór blogów fotografie uzupełniają opisy autorów i komentarze internautów.
Z pomysłem stworzenia portalu ukazującego różne oblicza miasta wyszła Galeria Jabłkowskich, od pięciu lat działająca w podwórku ul. Chmielnej 21.
– Większość organizowanych przez nas wystaw jest związana z Warszawą i to właśnie one cieszą się największym zainteresowaniem – mówi Łukasz Wojtasik.
Fotomiastikon ma uzupełniać działalność galerii nie tylko w Internecie. Najlepsze zdjęcia zaprezentujemy w realu. – W maju zaprezentujemy w podwórku 30 dużych wydruków – mówi Wojtasik. – Dwa razy w miesiącu dziesięć będziemy zastępować nowymi, żeby powstał ruch podobny do tego na portalach.
Wystawom będą towarzyszyć bezpłatne warsztaty fotograficzne, koncerty i pokazy filmów. To nie tylko dla fotoblogerów zachęta do zainteresowania się Fotomiastikonem, działającym od tygodnia pod patronatem Warszawskiego Okręgu ZPAF.
KOMENTARZ DNIA
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE