Kultura

Fotomiastikon: real w sieci, sieć w realu

Odpoczywającego gościa na plaży La Playa uchwyciła użytkowniczka portalu o nicku „akssak”
Życie Warszawy
Z myślą o tych, którzy lubią przyglądać się miastu z różnej perspektywy, powstał nowy portal fotograficzny. Temat główny – Warszawa.
Pod adresem [link=http://www.fotomiastikon.pl]www.fotomiastikon.pl[/link] chętni mogą publikować zdjęcia w sekcjach tematycznych. Są wśród nich m.in. architektura, impresje, ludzie czy panoramy. Na razie największym zainteresowaniem cieszy się ta pierwsza. Znaleźć w niej można fotografie miejskich ikon – Pałacu Kultury i Nauki czy pałacu w Wilanowie. Ale też elementów na co dzień umykających uwadze przechodniów – dworcowych schodów, szyldów zakładów usługowych, neonów. Na wzór blogów fotografie uzupełniają opisy autorów i komentarze internautów. Z pomysłem stworzenia portalu ukazującego różne oblicza miasta wyszła Galeria Jabłkowskich, od pięciu lat działająca w podwórku ul. Chmielnej 21.
– Większość organizowanych przez nas wystaw jest związana z Warszawą i to właśnie one cieszą się największym zainteresowaniem – mówi Łukasz Wojtasik. Fotomiastikon ma uzupełniać działalność galerii nie tylko w Internecie. Najlepsze zdjęcia zaprezentujemy w realu. – W maju zaprezentujemy w podwórku 30 dużych wydruków – mówi Wojtasik. – Dwa razy w miesiącu dziesięć będziemy zastępować nowymi, żeby powstał ruch podobny do tego na portalach. Wystawom będą towarzyszyć bezpłatne warsztaty fotograficzne, koncerty i pokazy filmów. To nie tylko dla fotoblogerów zachęta do zainteresowania się Fotomiastikonem, działającym od tygodnia pod patronatem Warszawskiego Okręgu ZPAF.
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL