Czy elektromonter wykonuje pracę w szczególnych warunkach?

aktualizacja: 15.02.2010, 02:00
[b]Mamy wątpliwości, czy zaliczyć prace zatrudnionych na stanowisku elektromonter do wykonywanych w szczególnych warunkach. Dodam, że osoby te nie wykonują prac na napowietrznych sieciach elektroenergetycznych pod napięciem.[/b]W poz. 17 załącznika 2 do [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=C66E6A19ABAAE63BDD9B6D4D1D06BD06?id=294728]ustawy o emeryturach pomostowych[/link] ujęte zostały jedynie prace elektromonterów bezpośrednio przy usuwaniu awarii oraz eksploatacji napowietrznych sieci elektroenergetycznych w warunkach prac pod napięciem. Przepisy definiują, o jakie prace chodzi. Jeśli praca elektromontera nie jest wykonywana pod napięciem, to nie można jej zakwalifikować do wykonywanych w szczególnych warunkach.
Artykuł dostępny w ramach oferty cyfrowej "Rzeczpospolitej"

Chcesz czytać więcej?
Uzyskaj dostęp do pełnych treści.

  • Wydanie elektroniczne "Rzeczpospolitej"
  • Aplikacja na smartfon i tablet
  • Dostęp do: Wydarzeń, Ekonomii, Plusa Minusa w serwisie www.rp.pl
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE