Wsparcie dla opiekuna

aktualizacja: 21.01.2010, 07:00
Wsparcie dla opiekuna
Wsparcie dla opiekuna
Foto: Fotorzepa, Darek Golik

Kto rezygnuje z pracy, aby zająć się niepełnosprawnym członkiem rodziny, może liczyć na świadczenie pielęgnacyjne wypłacane przez gminę

Do końca ubiegłego roku świadczenie pielęgnacyjne (art. 17 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=41C52729CCBF00DCE7D729391E3D80B1?id=182545]ustawy o świadczeniach rodzinnych[/link]) przysługiwało, jeżeli dochód na osobę w rodzinie nie przekraczał 583 zł. Z tego względu wiele rodzin było pozbawionych pomocy. Teraz kilka tysięcy osób może ją uzyskać, bo dochód nie ma już znaczenia. Wystarczy złożyć wniosek w swojej gminie. [srodtytul]Dla kogo [/srodtytul]

Świadczenie pielęgnacyjne przysługuje: – matce albo ojcu,– innym osobom, na których ciąży obowiązek alimentacyjny,– opiekunowi faktycznemu dziecka.

Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE