Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Literatura

„South Park” po polsku

Rzeczpospolita
Gdyby wierzyć autorowi 225 opowiadań składajšcych się na ten tom, w 2014 roku żyć będziemy w kraju niewiele się różnišcym od dzisiejszego, może tylko bardziej poprawnego politycznie. Jeszcze bardziej? – zapyta ktoœ. Ależ tak!
„Wiodšcy Tytuł Prasowy” rozprawiać się będzie z ostatnimi w Polsce przeciwnikami aborcji i eutanazji, Sejm uchwali zakaz dawania klapsów dzieciom (o cišgnięciu za uszy nie będzie mowy – więc jakaœ furtka zostanie), nauczyciele w szkole uczyć będš, że II wojna œwiatowa wybuchła dopiero 17 wrzeœnia 1939 roku, bo 1 wrzeœnia Wehrmacht wzišł jedynie w obronę ludnoœć niemieckš. Radio zdominuje stacja Rzępolenie-Megalomania-Fikcja, a w telewizji przebojem okaże się teleturniej „Zostań debilem roku”. Po udziale w rosyjskich superprodukcjach „1612” i „1920”, najprzystojniejszy polski aktor zagra w filmie „1940” – o Katyniu. Wcieli się w postać polskiego oficera, którego z rzezi dokonanej przez hitlerowców ocali sentymentalny funkcjonariusz NKWD. Poza tym po staremu. Katastrofalnemu stanowi zdrowia uczniów szkół podstawowych winny będzie, zdaniem ministra zdrowia – obecnego premiera, oczywiœcie – PiS. A prezesem Rady Ministrów – wieszczy ukrywajšcy się pod pseudonimem autor – ma zostać dzisiejszy numer jeden PO w parlamencie.
Blog o rodzinie Hiobowskich prowadzony przez znanego dziennikarza wysoce nieprawomyœlnego tygodnika cieszył się w internetowym Salonie24 ogromnym powodzeniem. Ksišżka też ma dobre widoki, choć z dawkowaniem humoru Marcina B. Brixena trzeba uważać. Żarty trzecioklasisty Łukaszka Hiobowskiego i jego serdecznego druha Grubego Maćka okreœlić można bowiem niekiedy tylko tym jednym słowem – „siekiera”. [ramka]Marcin B. Brixen [b]Œwiat za pięć lat[/b] [i]Wydawnictwo Lena Stowarzyszenie Solidarnoœć Walczšca Wrocław 2009[/i][/ramka]
ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL