Ile płacić nauczycielowi z wyższym pensum
aktualizacja: 18.12.2009, 05:10

Minimalną stawkę za godzinę mnożymy przez ilość godzin zwiększonego wymiaru zajęć i mamy najniższe wynagrodzenie podstawowe zatrudnionego

Taki mechanizm wyliczeń przedstawiło Ministerstwo Edukacji Narodowej. W zasadzie odpowiedź mogła być jedna – taka, jaką uzyskaliśmy. Wystąpiliśmy jednak z pytaniem, aby rozwiać wątpliwości w tym zakresie na tle § 2 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=19BAF7DC77C8BD87269538B13B77BE71?n=1&id=176682&wid=306326]rozporządzenia ministra edukacji narodowej i sportu z 31 stycznia 2005 r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagrodzenia za pracę w dniu wolnym od pracy (DzU nr 22, poz. 181 ze zm.). [/link] Przedstawiamy zatem, jak należy ustalać wynagrodzenie dla nauczyciela, który realizuje podwyższoną liczbę obowiązkowych godzin dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych zgodnie z art. 42 ust. 2a w związku z ust. 4a [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=394FD6E3442443A5B2CF8971D37B7B28?id=182007]Karty nauczyciela[/link] (KN). [srodtytul]Dla kogo więcej pracy[/srodtytul] O przyznanie zwiększonego tygodniowego wymiaru zajęć (dalej podwyższone pensum) mogą wystąpić z wnioskiem do dyrektora tylko niektórzy nauczyciele. A mianowicie:

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja

Banner

POLECAMY

KOMENTARZE

Komentarz dnia

Krupa: Niewielkie zainteresowanie bezpłatnymi poradami prawnymi