Derdziuk sprzyjał jednorękim bandytom?

aktualizacja: 01.11.2009, 15:46
Zbigniew Derdziuk
Zbigniew Derdziuk
Foto: Fotorzepa, dp Dominik Pisarek

Zbigniew Derdziuk - obecny prezes ZUS, a do stycznia 2009 r. szef Komitetu Stałego Rady Ministrów - kilkakrotnie interweniował w sprawie ustawy o grach i zakładach wzajemnych - pisze Newsweek na swojej stronie internetowej

W zeszłym roku forsował rozwiązanie korzystne dla operatorów maszyn o niskich wygranych.
Chodzi o zapis dotyczący przedłużania zezwoleń dla firm prowadzących kasyna i salony gry (liczba zezwoleń jest ograniczona i nowy podmiot nie może otworzyć lokalu, dopóki innemu nie wygaśnie koncesja). Pierwszy projekt ustawy hazardowej, który Ministerstwo Finansów opracowało w lecie 2008 r., zakładał, że właściciele tego typu przybytków – tak jak dotychczas – otrzymają licencje na sześć lat, potem będą mogli je wielokrotnie odnawiać.
Według Newsweeka Derdziuk zaczął forsować koncepcję, by zezwolenie można było przedłużyć tylko raz. Później firma, która zainwestowała kilka milionów złotych w budowę kasyna, musiałaby stanąć do przetargu bez pewności, że będzie mogła kontynuować działalność. Takie rozwiązanie stawiałoby branżę wysokohazardową w wyraźnie gorszej pozycji niż innych przedsiębiorców, których działalność jest koncesjonowana. Najwięcej zyskaliby więc operatorzy automatów o niskich wygranych.
Komentarz dnia
Żródło: Newsweek.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE