Nowy wiceszef CBA stanie przed komisją śledczą

aktualizacja: 21.10.2009, 01:17
Komisja badająca sprawę Olewnika
Komisja badająca sprawę Olewnika
Foto: Fotorzepa, Darek Golik

Policjanci nadzorowani przez Janusza Czerwińskiego forsowali tezę, że Olewnik upozorował swoje porwanie

Sejmowa komisja śledcza wyjaśniająca działania urzędników państwowych w sprawie śledztwa dotyczącego uprowadzenia i zabójstwa Krzysztofa Olewnika wezwie na świadka Janusza Czerwińskiego, nowego wiceszefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego – ustaliła „Rz”.

– Planujemy jego przesłuchanie – przyznaje szef komisji Marek Biernacki (PO). Ma do tego dojść w listopadzie. Dlaczego parlamentarni śledczy chcą przesłuchać wiceszefa CBA? Czerwiński jako wicedyrektor Centralnego Biura Śledczego od sierpnia 2004 r. do stycznia 2006 r. nadzorował grupę zajmującą się sprawą Olewnika.– W tym czasie CBŚ lansowało od początku błędną tezę samouprowadzenia – mówi „Rz” Zbigniew Wassermann (PiS), członek komisji śledczej.Zespół w CBŚ został powołany po interwencji Kazimierza Olejnika, ówczesnego zastępcy prokuratora generalnego.

Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE