Listy zakonnicy do oficera

aktualizacja: 12.09.2009, 12:44
Foto: materiały prasowe

Na zakończenie 7. edycji Festiwalu Bom Dia Brasil organizatorzy zapraszają na spektakl "Mariana. Listy Portugalskie"

Spektakl "Mariana.Listy Portugalskie" w reżyserii André de la Cruz jest monodramem stanowiącym studium kobiecej duszy. Bohaterką jest zakonnica Mariana Alcoforado (w tej roli Ewa Ampulska), której obiektem uwielbienia jest oficer francuski na służbie w Portugalii, Markiz de Chamilly.
Jej listy stały się sławne z powodu dyskusji i komentarzy takich autorów jak Stendhal, Rousseau czy Rilke. Ich adresatem był francuski oficer na służbie w Portugalii.
Prapremiera inscenizacji odbędzie się 12 września w Centralnym Basenie Artystycznym o godzinie 19:00 (Warszawa, ul. Konopnickiej 6). Pokazy premierowe odbędą się w tym samym miejscu w dniach 9, 10, 11 i 12 października o godzinie 20:00.
Czytaj też: [link=http://www.mariana.plwww.mariana.pl[/link] i [link=http://www.brasil.com.pl]www.brasil.com.pl[/link]
Komentarz dnia

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE