Jak odbyć staż technika farmaceutycznego?

aktualizacja: 18.08.2009, 11:00
[b]Jestem absolwentką studium farmaceutycznego. Czy staż technika powinno się odbywać ciągiem, czy można w inny sposób? Czy koniecznie trzeba go odbyć w ciągu pięciu lat od uzyskania dyplomu?[/b]
Czytelniczka powinna odbyć dwuletnią praktykę (art. 91 ust. 1 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=D3D65A1CE6CADC105B6A8F3BBEAE6210?id=262765]prawa farmaceutycznego[/link]).
Ustawodawca nigdzie nie określił, że praktykę należy odbyć w ciągu 5 lat od ukończenia szkoły. Dyplom technika nie traci bowiem swojej ważności.
Staż nie musi być odbywany w sposób ciągły, ulegnie on jednak przedłużeniu w razie:
1) pracy w niepełnym wymiarze czasu pracy,
2) nieprzerwanej niezdolności do pracy,
3) urlopu macierzyńskiego,
4) powołania po zakończeniu nauki do odbycia przeszkolenia wojskowego,
5) urlopu wychowawczego, nie dłużej jednak niż o rok,
6) urlopu bezpłatnego, nie dłużej jednak niż o 3 miesiące,
7) niezrealizowania programu praktyki w związku z ciążą odbywającej praktykę lub sprawowania opieki nad dzieckiem do lat 4.
Inne szczegółowe unormowania może czytelniczka znaleźć w [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=36CC5DE373B0A2F7ECBA91620B14DBE0?id=166606]rozporządzeniu ministra zdrowia z 17 lipca 2002 r. w sprawie odbywania praktyki w aptece przez technika farmaceutycznego[/link].
Prosimy również o zapoznanie się z serwisem [link=http://www.rp.pl/temat/102804.html]rp.pl » Prawo » Prawo Kowalskiego » Prawo farmaceutyczne[/link].
Komentarz dnia

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE