Finał z szalonymi akordeonami

aktualizacja: 23.07.2009, 10:39
Koncert Motion Trio to potężna dawka energetycznej muzyki

Mniej filmów, za to więcej muzyki proponują organizatorzy na finał tegorocznych Ogrodów Muzycznych. Wyjątkowym gościem będzie norweski zespół Music for a While.

Grupa specjalizuje się w oryginalnych interpretacjach twórczości Kurta Weilla – nie tylko jego songów, ale także utworów instrumentalnych. Przekonamy się o tym podczas poniedziałkowego koncertu.

W norweskich klimatach pozostaniemy i w sobotę, oglądając „Balladę dla Edvarda Griega”. Ta opowieść o słynnym kompozytorze zdobyła Grand Prix na festiwalu Złota Praga w 2008 r.
Na tym samym festiwalu, ale w 2009 r., nagrodę Czeski Kryształ otrzymała filmowa wersja „Siedmiu bram Jerozolimy” Krzysztofa Pendereckiego. Jest to zapis koncertu, który się odbył w listopadzie ub.r. w Warszawie w dniu 75. urodzin kompozytora. Muzykę wzbogacają animacje Tomasza Bagińskiego.Ostatniego dnia festiwalu wystąpi Motion Trio. Trójka Polaków grających na akordeonach podbiła już publiczność wielu krajów, ale rzadko można jej posłuchać w Warszawie. Tym bardziej warto się wybrać na koncert i poddać się ich energetycznej muzyce.W piątek czeka nas kolejne spotkanie ze słynnym szwedzkim Cullberg Ballet. A w niedzielę Ogrody Muzyczne przypomną spektakl Teatru TV z 1990 r. Będzie to „Kolacja na cztery ręce” ze znakomitymi kreacjami Janusza Gajosa, Romana Wilhelmiego i Jerzego Treli.
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

KOMENTARZ DNIA

POLECAMY

KOMENTARZE