Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Muzyka

Finał z szalonymi akordeonami

Koncert Motion Trio to potężna dawka energetycznej muzyki
Fotorzepa, Pio Piotr Guzik
Mniej filmów, za to więcej muzyki proponujš organizatorzy na finał tegorocznych Ogrodów Muzycznych. Wyjštkowym goœciem będzie norweski zespół Music for a While.
Grupa specjalizuje się w oryginalnych interpretacjach twórczoœci Kurta Weilla – nie tylko jego songów, ale także utworów instrumentalnych. Przekonamy się o tym podczas poniedziałkowego koncertu. W norweskich klimatach pozostaniemy i w sobotę, oglšdajšc „Balladę dla Edvarda Griega”. Ta opowieœć o słynnym kompozytorze zdobyła Grand Prix na festiwalu Złota Praga w 2008 r. Na tym samym festiwalu, ale w 2009 r., nagrodę Czeski Kryształ otrzymała filmowa wersja „Siedmiu bram Jerozolimy” Krzysztofa Pendereckiego. Jest to zapis koncertu, który się odbył w listopadzie ub.r. w Warszawie w dniu 75. urodzin kompozytora. Muzykę wzbogacajš animacje Tomasza Bagińskiego.
Ostatniego dnia festiwalu wystšpi Motion Trio. Trójka Polaków grajšcych na akordeonach podbiła już publicznoœć wielu krajów, ale rzadko można jej posłuchać w Warszawie. Tym bardziej warto się wybrać na koncert i poddać się ich energetycznej muzyce. W pištek czeka nas kolejne spotkanie ze słynnym szwedzkim Cullberg Ballet. A w niedzielę Ogrody Muzyczne przypomnš spektakl Teatru TV z 1990 r. Będzie to „Kolacja na cztery ręce” ze znakomitymi kreacjami Janusza Gajosa, Romana Wilhelmiego i Jerzego Treli. [i] Festiwal Ogrody Muzyczne, dziedziniec Zamku Królewskiego, pl. Zamkowy 4, bilety: 3 zł, rezerwacje: tel. 022 849 68 84 lub e-mail: [mail=bilety@estrada.com.pl]bilety@estrada.com.pl[/mail], pištek (24.07) – czwartek (30.07), godz. 19[/i]
ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL