Budżetówka musi teraz ponownie ustalać okresy zatrudnienia do nagród jubileuszowych

aktualizacja: 12.06.2009, 06:31
Budżetówka musi teraz ponownie ustalać okresy zatrudnienia do nagród j...
Budżetówka musi teraz ponownie ustalać okresy zatrudnienia do nagród jubileuszowych
Foto: Fotorzepa, MW Michał Walczak

Prywatny pracodawca ma obowiązek przeliczyć uprawnienia do jubileuszów ki wyłącznie wtedy, gdy tak nakazuje mu regulamin płac lub układ zbiorowy pracy

Jednostki sfery budżetowej państwowej i samorządowej wypłacają obligatoryjnie nagrody jubileuszowe swoim załogom. Jeśli więc podwładny wylegitymuje się odpowiednio udokumentowanym okresem pracy np. w Kanadzie w latach 1999 – 2003, od którego nie odprowadzał składek na FP, to powinny go dodać do jego ogólnego stażu zatrudnienia. W ten sposób szybciej zyska on pierwszą jubileuszówkę bądź nagrodę wyższego szczebla, np. z okazji 25-lecia kariery, a nie 20-lecia.

Pokazujemy, jak te przeliczenia mają wyglądać w praktyce. [srodtytul]Wszystko sumujemy[/srodtytul]Samorządowcom, urzędnikom państwowym, nauczycielom akademickim i członkom korpusu służby cywilnej (SC) nagrody jubileuszowe przysługują po:- 20 latach pracy w wysokości 75 proc. miesięcznego wynagrodzenia,
KOMENTARZ DNIA

Żródło: Rzeczpospolita OnLine

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE