Kudrycka prosi o kontrolę pracy Zyzaka

aktualizacja: 02.04.2009, 14:16
Paweł Zyzak
Paweł Zyzak
Foto: Fotorzepa, Pio Piotr Guzik

Ministerstwo nauki chce skontrolować UJ. Jarosław Kaczyński: skandaliczna decyzja. Wydział Historii: nie mamy nic do ukrycia

Minister Barbara Kudrycka wystosowała prośbę do Państwowej Komisji Akredytacyjnej o "przeprowadzenie kontroli akredytacyjnej w trybie nadzwyczajnym".

Kontrola ma być przeprowadzona "w związku z nieprawidłowościami metodologicznymi w procedurze przygotowania, zrecenzowania i obrony pracy magisterskiej pana Pawła Zyzaka na Wydziale Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego ujawnionymi w artykułach prasowych i szerokiej debacie publicznej". [srodtytul]Wolność nauki zagrożona?[/srodtytul]- Obowiązkiem PiS jest przygotowanie ustawy chroniącej wolność nauki i wolność słowa w Polsce - w ten sposób prezes PiS Jarosław Kaczyński zareagował na decyzję minister nauki Barbary Kudryckiej. Kaczyński decyzję tę nazwał "niebywale wręcz skandaliczną".- W Polsce (...) mamy dzisiaj do czynienia z bardzo wyraźnym zagrożeniem wolności słowa i wolności nauki - mówił Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej.
KOMENTARZ DNIA

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE