Jaka jest opłata za odpis księgi wieczystej i gdzie można znaleźć formularze?

aktualizacja: 17.03.2009, 12:05
[b]Ile wynosi opłata za odpis księgi wieczystej? Ile wynosi opłata sądowa za jej założenie? Gdzie można znaleźć formularze wniosków? Kiedy uprawomocnia się wpis do księgi wieczystej?[/b]
Opłata za odpis zwykły księgi wieczystej wynosi 30,00 zł. natomiast za odpis zupełny 60,00 zł. Opłatę uiszcza się w kasie sądu. Opłata sądowa za założenie księgi wieczystej wynosi 260,00 zł.
Wpis do księgi wieczystej uprawomocnia się w terminie:
- 7 dni od daty doręczenia zawiadomienia – jeżeli chodzi o wpisy dokonywane przez referendarza,
- 14 dni od daty doręczenia zawiadomienia – jeśli chodzi o wpisy dokonywane przez sędziego.
Formularze druków urzędowych powinny być udostępnione na stronie internetowej sądu oraz znajdują się pod adresem internetowym Ministerstwa Sprawiedliwości ([link=http://www.ms.gov.pl]www.ms.gov.pl[/link]). Druki powinny być również dostępne w wydziałach sądów.
Formularze dotyczące ksiąg wieczystych znajdują się również na naszej stronie internetowej w serwisie [link=http://www.rp.pl/temat/115625.html] rp.pl » Niezbędnik » Wzory » Wzory pism do sądu » Księgi wieczyste. [/link]
Prosimy również o zapoznanie się z serwisem [link=http://www.rp.pl/temat/56682.html]rp.pl » Nieruchomości » Prawo » Księgi wieczyste i hipoteka [/link].

POLECAMY

KOMENTARZE