Media

Skowroński odwołany bezprawnie?

Krzysztof Skowroński 25 lutego został odwołany z funkcji dyrektora Trójki. Postawił na internetowe Radio Wnet, które zacznie nadawać 25 maja
Fotorzepa, Darek Golik
Krajowy Rejestr Sądowy odmówił uznania Roberta Wijasa jako p.o. prezesa Polskiego Radia. Wszystkie jego decyzje na tym stanowisku mogą okazać się bezprawne.
Sąd po analizie ustawy i statutu spółki uznał, że rada nadzorcza nie ma uprawnienia do powierzania obowiązków prezesa członkowi zarządu na okres trzech miesięcy.
- Jeśli decyzja KRS się uprawomocni, wszystkie decyzje podjęte przez niego jako przez p.o. prezesa będą nieważne - powiedział wiceprzewodniczący rady nadzorczej PR Bogusław Kiernicki. - Nieważne będzie zatem odwołanie szefa radiowej Trójki Krzysztofa Skowrońskiego i powołanie na jego miejsce Magdaleny Jethon - podkreślił Kiernicki.
Przewodniczący rady nadzorczej Polskiego Radia Adam Hromiak jest innego zdania. Powołuje się na opinie prawne, które wskazują, że rada miała prawo powołać Wijasa. - Pamiętajmy przecież, że decyzję o odwołaniu dyrektora Trójki podjął sam Wijas mocą dwóch głosów, jakie dawała mu funkcja p.o. prezesa. Sprzeciwił się jej drugi członek zarządu Michał Dylewski - przypomniał. Decyzja KRS jest nieprawomocna, można się od niej odwołać w terminie siedmiu dni. Hromiak zapowiedział, że rada skorzysta z tej możliwości. [b][link=http://blog.rp.pl/listotwarty/2009/02/19/list-w-obronie-krzysztofa-skowronskiego/" "target=_blank]List otwarty w obronie Krzysztofa Skowrońskiego[/link][/b]
Źródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL