Służby mundurowe

Nieporozumienie wyjaśnione, Gągor będzie szefem Sztabu Generalnego

Gen. Franciszek Gagor
Fotorzepa, Seweryn Sołtys
Gen. Franciszek Gągor będzie Szefem Sztabu Generalnego Wojska Polskiego na kolejną kadencję. Premier Tusk zapewnia, że podpisze wniosek prezydenta.
- Proszę się tu nie doszukiwać żadnych dwuznaczności. Bardzo się cieszę, że to właśnie gen. Gągor będzie kontynuował swoją misję - powiedział premier. "Kwestiami logistycznymi" tłumaczył to, że nie kontrasygnował wniosku w terminie. W piątek okazało się, że nie może się odbyć ceremonia wręczenia gen. Gągorowi nominacji, bo premier nie kontrasygnował dokumentu - dlatego uroczystość została przeniesiona na inny termin. Rzecznik rządu Paweł Graś mówił, że brak kontrasygnaty wynika jedynie z napiętego kalendarza szefa rządu.
Mianowanie Szefa SG WP należy do kompetencji prezydenta - Zwierzchnika Sił Zbrojnych, ale wymaga kontrasygnaty Prezesa Rady Ministrów. Wniosek do premiera wysłano w czwartek po spotkaniu szefa MON Bogdana Klicha i prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wówczas BBN oficjalnie przekazał mediom informację, że gen. Gągor będzie szefem SGWP drugą, trzyletnią kadencję. Poprzednia skończyła się w czwartek.
Źródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL