Świat

Ambasador Polski jednym z najlepszych dyplomatów

Polski ambasador na Ukrainie Jacek Kluczkowski zajął drugie miejsce w rankingu najlepszych ambasadorów w tym kraju, opracowanym przez poczytny kijowski tygodnik "Glavred".
Kluczkowski uplasował się między zdobywcą pierwszego miejsca, ambasadorem USA Williamem Taylorem, a ambasadorem Rosji, Wiktorem Czernomyrdinem na miejscu trzecim.
Ranking "Glavreda" ułożyli ukraińscy eksperci i dziennikarze. Uzasadniając wysoką pozycję Kluczkowskiego podkreślają, że dzięki jego działalności stosunki polsko-ukraińskie nabrały nowej dynamiki. "Ambasadorowi udaje się nie tylko zapewnianie niezwykle aktywnej komunikacji między szefami obu państw, lecz potrafi też utrzymywać wysoki poziom pracy swej placówki" - podkreślił jeden z jurorów, politolog Wołodymyr Fesenko.
Jak wskazał jego kolega, Ołeksandr Suszko, wśród akredytowanych na Ukrainie dyplomatów Kluczkowski wyróżnia się "doskonałą znajomością języka ukraińskiego". Sam Kluczkowski ocenił, że jego wysoka pozycja to "zapewne wynik przekonania, że Polska pozostaje adwokatem Ukrainy na Zachodzie".
Źródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL