Media

Jethon za Skowrońskiego w "Trójce"

Dyrektor radiowej Trójki Krzysztof Skowroński
Fotorzepa, Raf Rafał Guz
Dyrektor radiowej Trójki Krzysztof Skowroński został odwołany. Nowym dyrektorem została Magda Jethon. - Będziemy domagać się wyjaśnień - zapowiada wiceprzewodniczący rady nadzorczej Polskiego Radia Bogusław Kiernicki.
- Uznaliśmy, że Magda Jethon będzie lepszym dyrektorem na te trudne czasy - powiedział p.o. prezes zarządu Polskiego Radia Robert Wijas.
- Każdy prezes ma prawo dobierać sobie współpracowników, ale Trójka odniosła ogromny sukces, stworzyliśmy z jej zespołem coś niepowtarzalnego - przełamaliśmy tę niemoc mediów publicznych, pokazaliśmy, że można robić misję, która jest jednocześnie ciekawa. Rosła słuchalność i przerywanie tego jest grzechem -skomentował swoje odwołanie Skowroński. - Nagle okazało się, że to pasmo sukcesów nie wystarcza, ale takie jest już życie publiczne w Polsce że strona merytoryczna nie ma znaczenia - dodał.
Oprócz Skowrońskiego zarząd zwolnił też dyrektor działu Nowych Mediów Barbarę Stachowiak. Obszarem tym pokieruje były szef Agencji Informacji TVP Andrzej Mietkowski, który pracuje obecnie nad uruchomieniem nowego portalu internetowego Polskiego Radia. - Odwołanie Krzysztofa Skowrońskiego ze stanowiska dyrektora radiowej Trójki to działanie na szkodę spółki - ocenił wiceprzewodniczący rady nadzorczej Polskiego Radia Bogusław Kiernicki. Zapowiedział, że część rady nadzorczej na pewno będzie się domagała wyjaśnień w tej sprawie. - Czekamy na zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia rady nadzorczej, o które wnioskowaliśmy tydzień temu i wtedy będziemy żądać wyjaśnień - powiedział Kiernicki. Sytuacja wokół osoby Skowrońskiego (zarzucanie mu nieprawidłowości w wypłacie wynagrodzeń) doprowadziła do powstania listu, pod którym podpisali się przedstawicieli różnych środowisk. Apel wydrukowały trzy ogólnopolskie dzienniki w tym "Rzeczpospolita". Na [link=http://blog.rp.pl/listotwarty/2009/02/19/list-w-obronie-krzysztofa-skowronskiego/]naszych stronach[/link] podpisało go już kilka tysięcy osób. [ramka][b]Fragment listu otwartego w obronie Krzysztofa Skowrońskiego:[/b] "Z niepokojem przyjmujemy informacje o działaniach, które wydają nam się poszukiwaniem formalnych pretekstów do zwolnienia dyrektora radiowej Trójki Krzysztofa Skowrońskiego. (...) Trójka daje słuchaczom wyważony obraz świata, z dystansem do afiliacji politycznych i chwilowych medialnych mód. Naszym zdaniem jest to właśnie najpełniejszy sposób realizacji misji medium publicznego, które potrafi się liczyć z oczekiwaniami i gustami swojej publiczności, ale nie idzie na łatwiznę."[/ramka]
Źródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL