Świat

Rozmowa po latach: ABBA nie rozpadła się przez kłótnie

Wokalistki, które współtworzyły tak popularny w latach 70. zespół ABBA zaprzeczają krążącym od dawna pogłoskom, że były do siebie wrogo nastawione i ciągle się kłóciły.
W opublikowanym wspólnym wywiadzie Agnetha Faltskog (58 lat) i Anni-Frid Lyngstad (63) postanowiły zadać takim plotkom kłam. - Wiele napisano, jak to Agnetha i ja walczyłyśmy i kłóciłyśmy się ze sobą. Absolutnie nie ma w tym prawdy. Oczywiście konkurowałyśmy, ale z dobrym skutkiem - zacytowała Annie-Fried szwedzka popołudniówka "Aftonbladet". Lyngstad i Faltskog tworzyły zespół ABBA wraz z dwoma panami: Bennym Anderssonem i Bjornem Ulvaeusem.
ABBA sprzedała ponad 370 milionów płyt, zdobywając ogólnoświatową sławę takimi przebojami jak "Waterloo", "Dancing Queen" i "Money, Money, Money". Gdy ABBA rozpadła się w 1982 roku, pogłoski o walkach między Lyngstad i Faltskog zaczęły się coraz częściej pojawiać w prasie i książkach o tym zespole. - Nie, nie walczyłyśmy - zapewnia teraz Faltskog i wskazuje, że ich zachowanie było wielokrotnie błędnie interpretowane. Panie spotkały się wczoraj, by przyjąć nagrodę "Aftonbladet" za całokształt osiągnięć. Całą czwórkę byłych członków zespołu ABBA rzadko widuje się razem. Dużym wydarzeniem było, gdy w 2008 roku pojawili się wspólnie na szwedzkiej premierze filmu "Mamma Mia!", którego podstawą są ich przeboje.
Źródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL