CBŚ zatrzymało szefa fundacji Jolanty Kwaśniewskiej

aktualizacja: 19.11.2008, 03:18
Andrzej Kratiuk
Andrzej Kratiuk
Foto: Fotorzepa, Jak Jakub Ostałowski

Szef fundacji Jolanty Kwaśniewskiej Andrzej Kratiuk został zatrzymany przez CBŚ na polecenie katowickiej prokuratury. Podejrzewany jest on o pranie brudnych pieniędzy.

Andrzej Kratiuk jest szefem fundacji Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie bez barier". Według szefa katowickiego wydziału Prokuratury Krajowej Zbigniewa Pustelnika, sprawa nie ma żadnego związku z fundacją. Nie chciał on mówić o zarzutach, tłumacząc to dobrem postępowania. Szersze informacje mają być podane do publicznej wiadomości jutro około południa.
Pustelnik nie powiedział, czego dotyczy postępowanie, w którym zatrzymano Kratiuka. Sprawa nie ma związku z ciągle toczącym się w Katowicach śledztwem dotyczącym Marka Dochnala - zaznaczył. To właśnie od zeznań znanego lobbysty rozpoczęło się postępowanie w sprawie fundacji "Porozumienie bez barier". Ostatnie wątki tamtego śledztwa katowicka prokuratura okręgowa umorzyła latem tego roku.
- Mogę potwierdzić, że został zatrzymany przez katowickie CBŚ. Zatrzymano go wspólnie z sześcioma innymi osobami w związku z przestępczością gospodarczą, a konkretnie z praniem brudnych pieniędzy - powiedział Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji.
Dodał, że postępowanie w tej sprawie prowadzone jest wspólnie z katowicką prokuraturą okręgową.

POLECAMY

KOMENTARZE