REKLAMA
Tutaj jesteś: rp.pl » Wiadomości

Społeczeństwo

Graś: Oby stoczniowcy nie stchórzyli przed debatą

pap, pmaj, Polskie Radio 09-05-2009, ostatnia aktualizacja 09-05-2009 15:19

Jest szansa na nowe otwarcie na linii rząd - związki. Premier w przyszłym tygodniu zaprasza ich na debatę, a szef "Solidarności" studzi nieco nastroje.

Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Janusz Śniadek bagatelizował dziś wczorajsze wypowiedzi stoczniowego związkowca. Chodzi o wystąpienia wiceprzewodniczącego stoczniowej "S" Karola Guzikiewicza, który po tym jak premier zdecydował o przeniesieniu części obchodów rocznicy 20. rocznicy wyborów z 4 czerwca do Krakowa złożył Tuskowi propozycję nie do odrzucenia.

Guzikiewicz zaproponował, żeby rządowa część uroczystości odbyła się w Dworze Artusa w Gdańsku.

- Nasza planowana manifestacja odbyłaby się, ale nie w formie typowej demonstracji z paleniem opon, gwizdami, czy wyzwiskami. Z zaproszonymi przywódcami państw pod pomnikiem mógłby być Lech Kaczyński. A premier Donald Tusk spotkałby się z nimi w Dworze Artusa. Premier nie może być pod pomnikiem dopóki nie przeprosi za akcję policji wobec demonstrujących przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie - przekonywał działacz Solidarności.

Debata w przyszłym tygodniu

- Pan Karol Guzikiewicz jest niezwykle barwną postacią i wypowiada się w swoim imieniu, podobnie jak wielu innych ludzi, żeby daleko nie szukać pan (poseł PO Janusz - red.) Palikot wypowiada się wielokrotnie bardzo sensacyjnie - państwo się zbieracie, robicie transmisję - ale nie nazywacie tego stanowiskiem Platformy - powiedział Śniadek w Kontrapunkcie RMF FM i Newsweeka.

Szef "S" powiedział, że Guzikiewicz wypowiadał się wielokrotnie, "ale wszystko co mówił można nazywać co najwyżej propozycjami, jego wnioskami, co do których być może będą w tej sprawie (obchodów 4 czerwca) podejmowane decyzje".

Premier ma zamiar stanąć twarzą w twarz ze związkowcami ze stoczni. Rzecznik rządu Paweł Graś poinformował, że trwają rozmowy ze stacjami telewizyjnymi na temat debaty Tuska ze stoczniowcami, która ma się odbyć za kilka dni w Gdańsku. - Mamy nadzieję, że stoczniowcy nie stchórzą - dodał Graś.

Słowa rzecznika potwierdza premier - Trzeba dogadać szczegóły techniczne i myślę ,że debata ze związkowcami odbędzie się w przyszłym tygodniu - zapewnił. Nie czekając na debatę premier już dziś zapewnia, że w stoczniach nie jest tak źle. - Szukamy inwestorów, którzy będą budować statki przekonywał na konwencji wyborczej PO.

"Rz" Online
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody PRESSPUBLICA Sp. z o.o. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody PRESSPUBLICA Sp. z o.o. lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rekomenduj artykuł Oddano głosów:

E-booki "Rzeczpospolitej"

Rozwody, separacje, alimenty

Rozwody, separacje, alimenty

Rozwód czy separacja to zawsze porażka, często finansowa. Z reguły jednak okazuje się mniejszym złem, niż formalne pozostawanie w związku, którego nie da się utrzymać
Testamenty, spadki, darowizny

Testamenty, spadki, darowizny

Poradnik o regułach dziedziczenia oraz praktyczne wskazówki dotyczące sporządzania testamentu
  • książki
  • muzyka
  • filmy
  • multimedia
Tu nas znajdziesz: Daj znać! DO GÓRY
Zamknij

Przeczytaj też: >>

Unia: znów bez przełomu

Unijny szczyt nie znalazł cudownych recept na rozwiązanie kryzysu i ożywienie gospodarki >>