Czy przedsiębiorca może wnieść swoją firmę do jednoosobowej spółki z o.o.

aktualizacja: 23.09.2008, 02:19
Czy osoba fizyczna może wnieść do jednoosobowej spółki z o.o. wkład w postaci przedsiębiorstwa przez siebie prowadzonego (działalność usługowa)?
Maria Żywno
Tak, jest to możliwe. O skutkach podatkowych takiej operacji piszemy w naszym serwisie Dobra Firma » Podatki » Spółki » Przekształcenia, podziały i łączenia » Przekształcenia » Z działalności indywidualnej w spółkę z o.o. lub w spółkę akcyjną
O opodatkowaniu aportów podatkiem VAT można przeczytać w naszym serwisie Dobra Firma » Podatki » VAT i akcyza » VAT » Co i jak podlega opodatkowaniu » Aporty, a podatkiem dochodowym - w serwisie Dobra Firma » Podatki » Podatek dochodowy » Zasady ogólne » Aporty
Komentarz dnia
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE