Po rozwodzie majątek można podzielić u notariusza

aktualizacja: 13.09.2008, 07:40

Rozwiedzeni małżonkowie nie muszą do podziału majątku wspólnego angażować sądu. Jeśli jednak w jego skład wchodzi nieruchomość, użytkowanie wieczyste albo spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, będą musieli się pofatygować do notariusza

Czytelniczka się rozwiodła. W czasie sprawy rozwodowej sąd nie zajmował się wspólnym majątkiem. Były już mąż wyprowadził się na jakiś czas ze wspólnego mieszkania, ale po rozwodzie wrócił do niego. Ma ono status spółdzielczy własnościowy, a jego przydział otrzymała czytelniczka w trakcie trwania małżeństwa. Były mąż sugeruje podział majątku u notariusza. Godzi się zrezygnować z mieszkania i wyprowadzić z niego, jeżeli otrzyma działkę rekreacyjną i pewną spłatę wyrównującą jej wartość.

Czy taka forma załatwienia kwestii podziału jest możliwa? Jakie będą się z tym wiązały koszty?
Oczywiście, podział majątku wspólnego w formie aktu notarialnego jest jak najbardziej dopuszczalny.
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE